Imprezy cykliczne

Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

W sobotę 19 stycznia 2019 r. (sobota) o godzinie 17.00 nad poznańską Maltą wystartuje XIII Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Do pokonania będzie ok. 5, 5 km czyli dystans wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu.

Bieg nie ma charakteru zawodów sportowych – odbywa się bez klasyfikacji, pomiaru czasu, nagród itp., ale jest akcją charytatywną na rzecz wsparcia chorych na nowotwory i ich rodzin. Taka jest idea, która narodziła się z potrzeby pomocy tym, której jej potrzebują.

– W tym roku symboliczne światełka zapłoną także dla uczczenia zamordowanego ŚP. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Pobiegniemy ze światełkiem nadziei, które jest symbolem dobra. O poszanowanie dla dobra będziemy zawsze zabiegać… – piszą organizatorzy biegu.

Formuła biegu otwarta jest na wspieranie osób cierpiących na choroby nowotworowe i pomoc ich rodzinom. W tym roku Głównym Partnerem jest Fundacja OTULINA, założona przez poznańskiego onkologa prof. Dariusza Iżyckiego. Biuro Biegu mieści się przy starcie/mecie (pozbruk Toru Regatowego, koło hangarów) w pomieszczeniu pod trybunami. Partnerem Biegu są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Link do zapisów.
Link do listy uczestników.
Regulamin.

Założeniem biegu jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Dochód z opłat przeznaczony jest przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji OTULINA i Drużyny Szpiku. We wszystkich edycjach udział wzięło prawie 4 tysiące biegaczek i biegaczy. Pomysłodawcą i organizatorem Biegu z Maltańskim Światełkiem jest Przemek Walewski, maratończyk, dziennikarz. W tym biegu nie ma pomiaru czasu, kategorii wiekowych, dekoracji. To nie wyścig, ale bieg o charakterze towarzyskim. Każdy z uczestników biegnie ze „światełkiem” – czołówką, latarką itp. Zabronione jest bieganie z otwartym ogniem.

Formuła biegu otwarta jest na wspieranie osób cierpiących na choroby nowotworowe i pomoc ich rodzinom. W tym roku Partnerem biegu jest również Fundacja OTULINA, założona przez poznańskiego onkologa prof. Dariusza Iżyckiego.

Każdy kto ukończy bieg zgodnie z jego Regulaminem, otrzyma na mecie pamiątkowy medal – cegiełkę. Biuro Biegu mieści się przy starcie/mecie (pozbruk Toru Regatowego, koło hangarów) w pomieszczeniu pod trybunami.

Partnerem Biegu są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a Patronem Honorowym prof. Dariusz Iżycki.

Medal oficjalny MaltaŚwiatełko - Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

Share on FacebookShare on Google+