Imprezy cykliczne

Chwiałka Volley 2019 – święto siatkówki na Plaży Wolności

Blisko 100 zawodników z całej Polski otworzy sezon siatkówki plażowej w Poznaniu. Olsztyn, Wrocław, Toruń czy Malbork to tylko niektóre miasta które delegowały swoich reprezentantów na te prestiżowe zawody. Swój udział potwierdzili najlepsi zawodnicy w kraju.

Już dzisiaj o godzinie 16:00 na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 zabrzmią pierwsze gwizdki, inaugurujące cykl turniejów siatkówki plażowej Chwiałka Volley 2019. Są to pierwsze duże zawody, na których zawodnicy szlifują formę przed eliminacjami Mistrzostw Polski. W poniedziałek do rywalizacji staną 24 pary żeńskie, we wtorek 24 męskie z całego kraju. – W tym roku zainteresowanie Chwiałką Volley 2019 jest rekordowe – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Listę zgłoszeń zamknęliśmy w dwie i pół godziny po otwarciu zapisów. Gdybyśmy chcieli dopuścić do gry wszystkie zapisane drużyny, musielibyśmy zorganizować cztery dodatkowe turnieje – dodaje. – Wstęp na nasze zawody jest bezpłatny, zapraszam do kibicowania – zachęca Miadziołko.

Tradycyjnie na liście uczestników znajdują się zarówno pary amatorskie, dla których siatkówka plażowa to sposób na spędzanie wolnego czasu, jak i zespoły z olbrzymim doświadczeniem zdobytym w turniejach zawodowych. U pań wśród faworytek wymienia się Justynę Tylutki – dziewiątą zawodniczkę turnieju finałowego Mistrzostw Polski – która do Poznania przyjedzie wraz z doświadczoną Karoliną Bednarek. O powtórzenie rezultatu sprzed roku powalczą młodzieżowe Mistrzynie Polski – Weronika Antczak i Klaudia Prządka – które triumfowały w ubiegłorocznym cyklu. O miejsce na podium powalczą również ich rywalki z wielkiego finału – Gabriela Puławska i Kamila Płaczek.

Wśród panów zespołów rywalizujących na co dzień o tytuł Mistrzów Polski jest jeszcze więcej. O triumfie marzą bracia Andrys z Wrocławia, którym do zwycięstwa na Plaży Wolności w zeszłym roku zabrakło jednej skutecznej akcji. Plany te pokrzyżować będą chcieli Marcin Szczechowicz ze Zbąszynia i Kamil Radzikowski z Olsztyna, również reprezentujący barwy Teamu Proskos. W walce o końcowy sukces liczyć się również będą Dariusz Tkaczuk i Paweł Lewandowski, stali bywalcy poznańskich turniejów. Kibice z Wielkopolski będą ściskać kciuki za Przemysława Lisieckiego, który wraz z Marcinem Wlazikiem zwyciężył w ubiegłorocznym cyklu. W tym roku popularny Lisek przyjeżdża na Chwiałkę Volley 2019 z Tomaszem Narowskim, środkowym bloku pierwszoligowego APP Krispol Września.

Turniej Chwiałka Volley 2019: Plaża Wolności otwiera cykl turniejów siatkarskich, organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W dniach 29 i 30 czerwca na Oddziale Rataje odbędzie się druga eliminacja – Warta Cup. Najlepsze 24 pary żeńskie i męskie z tych dwóch imprez (Plaża Wolności i Warta Cup) zmierzą się w wielkim finale, który odbędzie się 6 i 7 lipca na terenie Basenu Letniego Chwiałka. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały atrakcyjne nagrody dla uczestników. W eliminacjach panie i panowie powalczą o 1500 zł. Łączna pula nagród wynosi ponad 12000 złotych. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się między innymi profesjonalna koszulka lub top zawodniczy. Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR znajduje się na stronie chwialkavolley.posir.poznan.pl. Rywalizacja w turnieju pań odbędzie się dziś w godzinach 16:00-23:00. Następnego dnia, w tych samych godzinach odbędą się zawody męskie. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

W związku z ogromnym zainteresowaniem turniejami siatkówki plażowej, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podały już datę otwarcia zapisów na drugi turniej eliminacyjny – Chwiałka Volley 2019: Warta Cup. Zgłoszenia można przesyłać mailowo od piątku 24 maja od godziny 10:00. Należy zrobić to mailowo – na adres chwialkavolley@posir.poznan.pl.

plakat wydarzenia

Share on FacebookShare on Google+