Imprezy cykliczne
Archiwum Chwiałka Open:

Warta Cup:

Chwiałka Open, Warta Cup i Plaża Wolności 2018

Siatkarskie lato z POSiR
Od kilku sezonów Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowują i rozbudowują ofertę dla miłośników siatkówki plażowej. W tym sezonie poza dobrze znanymi turniejami Chwiałka Open i Warta Cup, odbędą się dodatkowe rozgrywki, pod banderą Plaży Wolności. To oznacza, że między majem, a sierpniem najlepsi siatkarze i siatkarki z całej Polski zmierzą się w stolicy Wielkopolski aż sześciokrotnie. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe z koszulkami zawodniczymi, a na najlepszych nagrody finansowe. Opłata za udział w turnieju wynosi 50 złotych za parę. Można jej dokonać w dniu zawodów, ale wcześniej należy zgłosić chęć udziału mailowo na adres chwialkaopen@posir.poznan.pl. Liczba miejsc w turniejach jest ograniczona. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej.

Program:
11 maja godzina 16:00 Plaża Wolności turniej żeński – aktualny ranking
12 maja godzina 9:00 Plaża Wolności turniej męski – aktualny ranking
7 lipca godzina 9:00 Warta Cup turniej męski – zapisy otwarte!
8 lipca godzina 9:00 Warta Cup turniej żeński – zapisy otwarte!
4 sierpnia godzina 9:00 Chwiałka Open turniej męski – finał cyklu dla 24 najlepszych par cyklu
5 sierpnia godzina 9:00 Chwiałka Open turniej żeński – finał cyklu dla 24 najlepszych par cyklu

 

Plaża Wolności 2018 – turniej eliminacyjny
Siatkarskie lato z POSiR oficjalnie rozpocznie się już 11 maja na Placu Wolności w Poznaniu. Od lat środowisko siatkarskie domagało się turnieju na znanej i lubianej Plaży Wolności, która do tej pory organizowała tylko zawody rangi Mistrzostw Polski. Dzięki nawiązaniu współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, tym razem w centrum miasta do rywalizacji zgłosić się może każdy. W piątek 11 maja od godziny 16:00 rozegrany zostanie turniej żeński, a w sobotę od 9:00 na piasku zmierzą się panowie. Bliskość Starego Rynku oraz staromiejskiej architektury bezpośrednio otaczającej arenę zmagań, dodatkowo nada imprezie prestiżu. Jako organizatorzy siatkarskiego cyklu jesteśmy dumni, że ta lokalizacja dołączyła do naszych ulubionych sportowych miejsc.

Warta Cup 2018 – turniej eliminacyjny
Pomimo, że pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w zeszłym sezonie, Warta Cup błyskawicznie zbudowała swoją renomę i stała się jednym z ulubionych turniejów na siatkarskiej mapie Polski. W tym sezonie z przyjemnością kontynuujemy ten projekt na Oddziale Rataje. W sobotę 7 lipca od godziny 9:00 zmierzą się tutaj najlepsze męskie zespoły. Następnego dnia o tej samej porze do rywalizacji przystąpią kobiety. Jesteśmy przekonani, że – podobnie jak w ubiegłym roku – sportowe emocje rozgrzeją kibiców do czerwoności. Dzięki dobrej postawie w Plaży Wolności i Warcie Cup można zagwarantować sobie udział w finale cyklu.

Chwiałka Open 2018 – turniej finałowy
W tym roku Chwiałka Open będzie turniejem finałowym, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy wyłonieni podczas Plaży Wolności i Warta Cup. W sobotę 4 sierpnia odbędzie się turniej męski, a w niedzielę cykl zamknie rywalizacja pań. Do udziału w tych prestiżowych rozgrywkach zaproszenie otrzyma:

- 19 par z najlepszym rankingiem po turniejach eliminacyjnych Plaża Wolności i Warta Cup. Ranking liczony jest dla każdego zawodnika indywidualnie, na wypadek zmiany partnera.
- 5 zespołów, które otrzymają dzikie karty przyznane przez organizatorów. Mogą ją otrzymać jedynie drużyny, które wzięły udział w Plaży Wolności lub w Warta Cup.

Nagrody:
W każdym z turniejów organizator przewidział nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zawodnicy poszczególnych rozgrywek – MVP.

Turnieje eliminacyjne:
Plaża Wolności kobiety 1500zł
Plaża Wolności mężczyźni 1500zł
Warta Cup mężczyźni 1500zł
Warta Cup kobiety 1500zł

Turnieje finałowe:
Chwiałka Open mężczyźni – 3000zł
Chwiałka Open kobiety – 3000zł

W turniejach eliminacyjnych pula nagród podzielona zostanie następująco:
1 miejsce – 800zł
2 miejsce – 400zł
3 miejsce – 200zł
4 miejsce – 100zł

W turniejach finałowych pula nagród podzielona zostanie następująco:
1 miejsce – 1200zł
2 miejsce – 900zł
3 miejsce – 500zł
4 miejsce – 200zł
5 miejsce – 100zł
6 miejsce – 100zł

Pakiety startowe:
W skład pakietów startowych dla wszystkich uczestników i uczestniczek turniejów eliminacyjnych wchodzą:
- koszulka zawodnicza dla mężczyzn lub top plażowy dla kobiet
- pakiet żywieniowy
- torby sportowe
- woda Jurajska

Zapisy:
Swój udział w turniejach eliminacyjnych Plaża Wolności i Warta Cup należy zgłosić mailowo na adres chwialkaopen@posir.poznan.pl. Limit uczestników w każdym turnieju wynosi 24 zespoły. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby drużyn, w zależności od liczby zgłoszeń. Obowiązuje kolejność zapisów. Opłata startowa wynosi 50 złotych za parę i płatna jest przelewem, zgodnie z informacjami, jakie zawodnicy otrzymają mailowo od organizatora. Brak wpłaty opłaty startowej do wyznaczonego terminu równoznaczny jest z rezygnacją z udziału w zawodach. Udział w turnieju finałowym trzeba zagwarantować sobie w majowych i lipcowych eliminacjach. Szczegółowe zasady awansu do sierpniowych rozgrywek znajdują się w regulaminie. Zapisy na każdy z turniejów uruchamiane są oddzielnie. Opłata startowa obowiązuje na wszystkie turnieje, łącznie z finałem cyklu. Zawodnicy, którzy zakwalifikują się do turnieju finałowego mają obowiązek grać w nim w strojach, które otrzymają na turniejach kwalifikacyjnych. Organizator nie zapewnia dodatkowych strojów dla finalistów. Brak stroju może doprowadzić do wykluczenia drużyny z rozgrywek. Póki co zgłoszenia przyjmowane są jedynie na Plażę Wolności. Rejestracja wygląda następująco:
- do turnieju eliminacyjnego kwalifikuje się 19 par, według kolejności zgłoszeń
- organizator zastrzega sobie prawo do przyznania 5 dzikich kart na każdy z turniejów eliminacyjnych
- w przypadku nieskorzystania z prawa do przyznania dzikich kart przez organizatora obowiązuje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu miejsc

Miejsca:
11 i 12 maja Plaża Wolności – Plac Wolności w Poznaniu.
7 i 8 lipca Warta Cup – Oddział Rataje, os. Piastowskie 106a.
4 i 5 sierpnia Chwiałka Open – Basen Letni Chwiałka, ul. Spychalskiego 34 (dawniej ul. Chwiałkowskiego).
Do dyspozycji uczestników i uczestniczek będą szatnie z prysznicami.

Regulamin:
Przed wzięciem udziału w cyklu należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem rozgrywek, który znajduje się tutaj. Wszelkie spory rozstrzygane będą na miejscu przez organizatora.

Zapraszamy serdecznie:
Jeśli masz jakieś pytania, napisz na chwialkaopen@posir.poznan.pl. Do zobaczenia na piasku.

Chwiałka Open i Warta Cup 2017:
Tak wyglądały turnieje Chwiałka Open i Warta Cup rozegrane w zeszłym roku.

Partnerzy:
Miasto Poznań
TODO
Jurajska
Termy Maltańskie
Bula Park Malta

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Chwiałka Open na Facebooku:

Wszystkie banery
partner karty dużej rodziny Ofeta dla seniora Grafika, Poznańska Karta Turystyczna Poznańska Złota Karta
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 835 79 00
fax. +48 61 833 46 51
ikona, link facebook
Menu
Menu strony
Menu strony