A
A
A
wersja kontrastowa
Chwiałka Open 2015

Pierwszy turniej siatkówki plażowej Chwiałka Open 2015 przeszedł do historii. Ponad 80 emocjonujących spotkań mieli okazję podziwiać kibice, którzy w sobotę i niedzielę ściągnęli na tereny basenów letnich przy ulicy Chwiałkowskiego. Organizatorzy zapowiadają już kolejne rozgrywki dla amatorów i profesjonalistów.

Dwudniowy turniej zorganizowany został przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji z okazji otwarcia nowych boisk do siatkówki plażowej, które zbudowane przy wsparciu finansowym Rady Osiedla Wilda. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 100 osób. – Mimo amatorskiego charakteru turnieju do rywalizacji przystąpili naprawdę silne pary, nie tylko z Wielkopolski. Większość już zapowiedziała powrót na kolejne turnieje – mówi Damian Lisiecki, koordynator turnieju i wielokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej.

Pierwszego dnia rywalizację otworzyły panie, wśród których wygrała para Joanna Karasiewicz i Małgorzata Wawrzyńska z Nowego Dworu Mazowieckiego. Ta druga została jednocześnie najlepszą zawodniczką turnieju. – Super turniej, warto było przyjechać do Poznania – zachwalała Joanna Karasiewicz ze zwycięskiej pary. O 15:30 rozpoczął się turniej par mieszanych. Rywalizacja byłą tak zacięta, że mecze trwały dłużej niż zazwyczaj, a finał odbywał się już przy zapadających ciemnościach. Najlepsi okazali się Joanna Szczepaniak i Tomasz Kotecki. Nagrody za tytuł MVP (najbardziej wartościowy zawodnik) otrzymali Joanna Szczepaniak ze zwycięskiej pary oraz Szymon Bułkowski, który wraz z partnerką Grażyną Urbańską zajął drugie miejsce.
Niedziela była natomiast zarezerwowana dla panów. 19 par męskich grało w bardzo trudnych warunkach, przy upale sięgającym 32 stopni Celsjusza. Na szczęście obyło się bez problemów zdrowotnych. Najlepsi okazali się bracia Adam i Roman Andrys.

- We wszystkich trzech kategoriach poziom był bardzo wysoki. To zasługa atrakcyjnych nagród – mówiła Karolina Matuszak, sędzia zawodów. – Bardzo dobrze, że turniej zorganizowany został od razu po zbudowaniu boisk. Dzięki temu obiekt zostanie wypromowany wśród siatkarzy plażowych – dodała Matuszak.

Głównymi nagrodami w kategorii pań i panów było 1200 złotych. Drużyny z miejsc 2-3 otrzymywały odpowiednio 800 i 600 złotych. Najlepsze pary mieszany otrzymały natomiast atrakcyjne nagrody rzeczowe, między innymi vouchery do Vistoria SPA Malta, restauracji ABC, 3 kolory i Taj India, a także wejściówki na baseny Term Maltańskich.

Turniej honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Chwiałka Open prawdopodobnie wejdzie na stałe do harmonogramu imprez organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. – Jest to najlepszy w tej chwili obiekt do siatkówki plażowej w Poznaniu. W przyszłym roku planujemy więcej turniejów, zarówno amatorskich, jak i dla profesjonalnych siatkarzy plażowych – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Organizatorzy starają się, aby na Chwiałce rozgrywany był turniej w ramach Grand Prix Wielkopolski oraz turniej amatorski, towarzyszący rywalizacji zawodowców w ramach ogólnopolskich zawodów Plaża Wolności. Chwiałka Open to także ostatni akcent sezonu letniego basenów letnich, które zamknięte będą od 1 września, aż do czerwca przyszłego roku.

Końcowa klasyfikacja w turnieju par żeńskich:
1. Joanna Karasiewicz, Małgorzata Wawrzyńska
2. Gracja Wierciszewska, Joanna Szczepaniak
3. Kamila Płaczek, Anna Urych-Turska
4. Aleksandra Grzywacz, Olga Filipiak

MVP – Małgorzata Wawrzyńska

Końcowa klasyfikacja w turnieju par męskich:
1. Joanna Szczepaniak, Tomasz Kotecki
2. Grażyna Urbańska, Szymon Bułkowski
3. Anna Urych-Turska, Szymon Śmietana
4. Anette Ngamayama, Tomasz Jaroszczak

MVP – Joanna Szczepaniak, Artur Bułkowski

Końcowa klasyfikacja w turnieju par mieszanych:
1. Adam Andrys, Roman Andrys
2. Łukasz Przybylak, Kamil Radzikowski
3. Bartłomiej Kiernoz, Konrad Felisiak
4. Szymon Kugiejko, Artur Bułkowski

MVP – Łukasz Przybylak

Zdjęcia – Dzień I

Zdjęcia – Dzień II


LISTA UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W TURNIEJU

Pobierz listę


 

W dniach 29-30 sierpnia na terenie basenów letnich przy ulicy Chwiałkowskiego odbędzie się pierwszy turniej siatkówki plażowej Chwiałka Open 2015, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Poznania, pan Jacek Jaśkowiak.

Impreza zorganizowana jest z okazji otwarcia nowych boisk do siatkówki plażowej, wykonanych przy wsparciu finansowym Rady Osiedla Wilda. W dwudniowych zawodach przewidziana jest rywalizacja pań, panów oraz par mieszanych.

Chwiałka Open 2015

Regulamin Chwiłka Open 2015 do pobrania tutaj.

Program turnieju:

Harmonogram zawodów turnieju kobiet
8.30 odprawa techniczna i losowanie rozstawienia drużyn,
9.00 – 15.00 mecze,
15.00 – wręczenie pucharów i nagród.

Harmonogram zawodów turnieju par mieszanych
15.15 odprawa techniczna i losowanie rozstawienia drużyn,
15.30 – 19.00 mecze,
19.30 wręczenie nagród i pucharów.

Harmonogram zawodów turnieju mężczyzn
8.30 odprawa techniczna i losowanie rozstawienia drużyn,
9.00 – 19.00 mecze
ok 19.30 – wręczenie pucharów i nagród.

Wszystkie banery
pro-rodzina nordic Logo_2015_World_Rowing
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Chwiałkowskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 835 79 00
fax. +48 61 833 46 51
Menu