O firmie

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR) są Samorządowym Zakładem Budżetowym Miasta Poznania

powołanym do zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Poznania w dziedzinie sportu i rekreacji. Jego funkcjonowanie nadzoruje Prezydent Miasta Poznania poprzez Wydział Sportu. 

Oferta POSiR przygotowywana jest tak, aby tworzyć doskonałe warunki treningowe dla młodych sportowców zawodowych oraz pozwolić poznaniakom uprawiać amatorsko szeroki wachlarz dyscyplin sportowych. Niezależnie od pory roku, każdy może znaleźć dla siebie miejsce z dogodną infrastrukturą, aby uprawiać dowolną aktywność fizyczną. Współpracujemy z profesjonalistami i instruktorami, z którymi organizujemy zawody sportowe, półkolonie oraz kursy nauki. Rzucamy sportowe wyzwania wszystkim mieszkańcom bez względu na wiek. Najmłodsi biorą udział w grach i zabawach wymagających ruchu – pokazujemy im, że aktywność fizyczna to frajda. Pamiętamy o seniorach, dla których przygotowujemy Spartakiadę Seniorów i którzy chętnie uczestniczą w zawodach Nordic Walking. Mamy też coś dla młodzieży uprawiającej sporty wyczynowe – największy w Poznaniu Skate Park, dający możliwość akrobacji na rolkach, deskorolkach, rowerach BMX i hulajnogach. 

Do POSiR należą kąpieliska: Rusałka, Kiekrz, Krzyżowniki, Strzeszynek. Choć zarządzane są przez dzierżawców, POSiR sprawdza, czy w sezonie letnim miejsca te gwarantują bezpieczną bazę wypoczynkową i czy oferują sprzęt oraz odpowiedni teren do uprawiania sportu. 

Współpraca z różnymi firmami oraz umiejętność pozyskiwania strategicznych sponsorów zaowocowała organizowaniem znaczących imprez sportowych o charakterze międzynarodowym. Flagowym przykładem są Poznań Maraton i Poznań Półmaraton. Te prawdziwe święta dla biegaczy przyciągają tysiące maratończyków z kraju i zagranicy. Organizując maraton, promujemy sport, ale też nasze miasto. Wkład POSiR w rozwój regionu został doceniony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, który przyznał Poznań Maraton certyfikat Marki Wielkopolski „Greater Thing from Greater Poland – Wielkarzecz z Wielkopolski”. 

Zapraszamy do odwiedzania naszych oddziałów i udziału w imprezach!

Wszystkie banery
partner karty dużej rodziny Ofeta dla seniora Grafika, Poznańska Karta Turystyczna Poznańska Złota Karta
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 835 79 00
fax. +48 61 833 46 51
ikona, link facebook
Menu
Menu strony
Menu strony