Imprezy cykliczne

Inauguracja sezonu żużlowego

14 kwietnia 2019 roku o godzinie 15.45 żużlowcy Power Duck Iveston PSŻ Poznań podejmą w inauguracji drugoligowych rozgrywek na golęcińskim stadionie ekipę ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz. Emocji na pewno nie zabraknie!

Inauguracja sezonu żużlowego (1) Plakat Meczowy

Dla poznańskiego klubu to trzeci sezon w 2. Lidze Żużlowej. Po miejscach 3-4 w 2017 roku i piątej pozycji w ubiegłym sezonie, podopieczni trenera Tomasza Bajerskiego mają o wiele ambitniejsze plany. Zespół został przed sezonem gruntownie przebudowany. Z czarnym skorpionem na plastronie starować będą m.in. Marcin Nowak i Eduard Krcmar, którzy zasilili szeregi klubu, przechodząc z pierwszoligowca z Gniezna. Nową postacią jest również częstochowianin Damian Dróżdż, który występować będzie w Poznaniu jako tzw. „gość”. Trzon drużyny z całą pewnością stanowić będą liderzy z zeszłego sezonu – Francuz David Bellego, Rosjanin Vladimir Borodulin oraz kapitan „Skorpionów”, Marcel Kajzer. Spore zmiany zaszły również w formacji juniorskiej. Do Marka Lutowicza dołączył wypożyczony z klubu spod Jasnej Góry Adrian Woźniak oraz bracia Michał i Bartosz Curzytek, którzy w środowisku uważani są za spore talenty.

Bydgoszczanie przeszli również dużą metamorfozę. W mieście w nad Brdą wraca dobry klimat dla speedwaya, o czym może świadczyć zaangażowanie w projekt samego Tomasza Golloba czy wsparcie płynące ze strony Zbigniewa Bońka.

W ocenie fachowców poznańska drużyna jest jednym z faworytów rozgrywek II ligi żużlowej. Pierwsza golęcińska potyczka poznaniaków może już dać wiele odpowiedzi, co do przedsezonowych oczekiwań wielu fanów „czarnego sportu”.

Share on FacebookShare on Google+