Imprezy cykliczne

Maniacka Dziesiątka otwiera imprezowy sezon nad Maltą

W najbliższą sobotę zapraszamy do wzięcia udziału w Maniackiej Dziesiątce.

To już trzynasta edycja tej wspaniałej imprezy, która na stałe wpisała się już zarówno w kalendarz Malty jak i Poznania. Limit pięciu tysięcy uczestników wypełniono błyskawicznie, a chętnych było o wiele więcej. Dokładnie jak w poprzednich edycjach zapowiada się bardzo ciekawy bieg.

Warto również zwrócić uwagę na bardzo interesującą trasę. Start odbędzie się z ulicy Baraniaka, następnie biegacze ścigać będą się między innymi Piotrowem, mostem Świętego Rocha, Mostową, Garbarami, by następnie przez Krakowską, Królowej Jadwigi i Kazimierza Wielkiego zawrócić w stronę Malty. Nad samo jezioro uczestnicy wbiegną od skrzyżowania Baraniaka i Jana Pawła II. Od tego miejsca trasa poprowadzi przez ścieżki maltańskie, znane doskonale wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas.

Strefa finiszera znajdować się będzie na mecie Toru Regatowego Malta.

Maniacka Dziesiątka rozpocznie się o godzinie 12:00. Najszybsi zawodnicy powinni ukończyć wyścig już po około trzydziestu minutach. W zeszłorocznej edycji zwycięzca pokonał trasę dokładnie w dwadzieścia dziewięć minut. W tym roku liczymy na równie dobre rezultaty, a wszystkim uczestnikom życzymy pobicia życiowych rekordów.

Od 9:35 do 10:30 odbywać się będą biegi dziecięce podzielone na kategorie pod względem płci i wieku. Najmłodsi ścigać się będą na dystansie stu metrów, natomiast najstarsi przebiegną jeden kilometr.

Swoje pociechy – jak w poprzednich edycjach – gorąco będą dopingować rodzice, którzy później sami staną na starcie Maniackiej Dziesiątki.

Każda duża impreza wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Organizatorzy zadbali o to żeby były one możliwie najmniej uciążliwe, aczkolwiek warto się na nie przygotować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Dokładny komunikat o zmianach w organizacji znajdziecie tutaj -

http://maniacka.kbmaniac.pl/?p=2052

Sobotni bieg cieszy nas tym bardziej, że rozpoczyna on imprezowy sezon nad Maltą. W tym roku czekają nas spektakularne wydarzenia, jak na przykład Wings For Life, Puchar Świata w Wioślarstwie, Challenge Poznań czy Poznań Bike Challenge. W kalendarzu po Maniackiej Dziesiątce ustawiły się w kolejce między innymi: Bieg Cztery Pory Roku Logorun-Wiosna (18.03), Ekonomiczna Piątka (09.04) czy Centralne Kontrolne Regaty Seniorów i Juniorów w Wioślarstwie (21-23.04).

Imprezowy sezon nad Maltą potrwa do października. Serdecznie zapraszamy wszystkich do brania udziału w tych wydarzeniach, zarówno jako uczestnicy jak i kibice.

Trasa maniackiej dziesiątki

Share on FacebookShare on Google+