Imprezy cykliczne
Nordic Walking

8. Poznań Nordic Walking

Już 8 października odbędzie się kolejna, 8. edycja Poznań Nordic Walking. Jest to impreza organizowana dla pasjonatów maszerowania z kijkami na świeżym powietrzu. W tym roku marsz odbędzie się nad Wartą, start i meta będą na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje na os. Piastowskim 106a.

Uczestnicy mogą zmierzyć się na dwóch dystansach: 3,6 lub 7,2 km (są to jedno lub dwa okrążenia alejkami wzdłuż Warty). Trasa prowadzi alejkami spacerowymi wzdłuż Warty, zapewniając komfort maszerowania i zachęcając do prowadzenia rozmów oraz zawierania znajomości. Start zaplanowany jest na godzinę 10:00, zachęcamy jednak do wcześniejszego przybywania po odbiór pakietów oraz do udziału w rozgrzewce, którą poprowadzi instruktor Nordic Walking na boisku Orlik.

Choć Nordic Walking jest dość nową formą uprawiania sportu, cieszy się coraz większą popularnością wśród poznaniaków. Ustalony limit ukończenia marszu, który wynosi 2 godziny, pozwala każdemu uczestnikowi na swobodne dotarcie do mety w dobrym zdrowiu i humorze. Wszystkie edycje zawodów udowodniły, że Nordic Walking to dyscyplina, którą z przyjemnością uprawiają wszystkie grupy wiekowe. Biorąc udział w zawodach nad Wartą, każdy uczestnik jest wygranym, bo podejmuje wyzwanie. Zawodnicy otrzymują dodatkowo puchary za wyróżniającą się technikę marszu – oceniać ją będą instruktorzy.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 października pod numerem telefonu 61 871 06 42, poprzez stronę internetową Zapisy 8 Nordic Walking oraz osobiście w recepcji klubu Nice Lady Fitness na os. Piastowski 106a. Koszt uczestnictwa to 20 zł, w ramach których każdy otrzymuje pakiet startowy, a w nim: medal uczestnictwa, numer startowy, worek na odzież, napoje i poczęstunek na mecie.

Najważniejsze informacje

Termin: 8 października (niedziela)
Start godz. 10:00
Rejestracja i odbiór pakietów: od g. 8:00 – 9:45
Miejsce: Ośrodek Przywodny Rataje, os. Piastowskie 106a, tel. 61 8 71 06 42

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy!

Wszystkie banery
partner karty dużej rodziny Ofeta dla seniora Grafika, Poznańska Karta Turystyczna Poznańska Złota Karta
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 835 79 00
fax. +48 61 833 46 51
ikona, link facebook
Menu
Menu strony
Menu strony