Imprezy cykliczne

Ruszyły zapisy na półkolonie z POSIR

Wakacje w mieście najmłodsi poznaniacy mogą spędzić bardzo aktywnie, a o to, by nie zabrakło sportowych atrakcji zadba kadra Akcji Lato organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji odział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. W lipcu i sierpniu odbędzie się sześć turnusów półkolonijnych dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Lipiec to miesiąc półkolonii ogólnosportowych. Sporty zespołowe, pływanie, bowling, gry i zabawy wypełnią czas między 7:30 a 16:30. Dzieci będą korzystały również z atrakcji pozasportowych. Organizatorzy przewidzieli wyjścia do kina, zoo, nad Maltę oraz do Strefy Kibica na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Koszt pięciodniowego (poniedziałek – piątek) turnusu to 300 złotych dla dzieci spoza Poznania, 200 zł. dla młodych poznaniaków oraz 150 zł. dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej. Bazą lipcowych półkolonii będzie Oddział POSiR Chwiałka (ul. Spychalskiego 34).

W sierpniu motywem przewodnim Akcji Lato będzie tenis ziemny. Najmłodszych zapraszamy więc na półkolonie z tenisem do Oddziału Rataje (Os. Piastowskie 106A). Dla jednych może być to okazja do pierwszych kroków na korcie, inni mogą w czasie półkolonii doskonalić swoje umiejętności. Instruktorzy podzielą uczestników na grupy według stopnia zaawansowania. W trakcie sierpniowych turnusów nie zabraknie także gier i zabaw sportowych oraz innych atrakcji takich jak wyjścia na basen, do kina, zoo czy na bowling. Koszt uczestnictwa w pięciodniowym turnusie wynosi 400 zł. dla dzieci spoza Poznania, 300 złotych dla poznaniaków oraz 200 zł. dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej.

W czasie półkolonii dzieci będą miały zapewnione śniadanie oraz obiad, a także napoje i owoce. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 20-osobowych. Półkolonie organizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji odział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy są zgłaszane i zatwierdzane przez Kuratorium Oświaty. Trenerzy i opiekunowie posiadają wymagane kwalifikacje i ukończone kursy, niezbędne do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Terminy
2.07 – 6.07.2018 (Chwiałka)
9.07 – 13.07.2018 (Chwiałka)
16.07 – 20.07.2018 (Chwiałka)
6.08 – 10.08.2018 (korty Rataje)
20.08 – 24.08.2018 (korty Rataje)
27.08 – 31.08.2018 (korty Rataje)

Zapisy, regulamin

Informacje na temat zapisów, szczegóły Akcji Lato oraz regulamin półkolonii można znaleźć na stronie internetowej: http://mos.poznan.pl/imprezy-cykliczne/akcja-lato/polkolonie/

O pozostałych atrakcjach szykowanych przez POSiR na czas przerwy wakacyjnej można czytać na stronie: http://mos.poznan.pl/imprezy-cykliczne/akcja-lato/. Sukcesywnie będą pojawiały się na niej informacje dotyczące wycieczek, spływów kajakowych. Będziemy również informowali o promocjach i bezpłatnych zajęciach na obiektach POSiR.

Share on FacebookShare on Google+