Imprezy cykliczne

Święto siatkówki na Plaży Wolności

Ponad 110 zawodników z całej Polski spotka się w Poznaniu w najbliższy weekend, aby stanąć do rywalizacji w turniejach siatkówki plażowej. Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz czy Koszalin to tylko niektóre miasta które delegowały swoich reprezentantów na te prestiżowe zawody. Swój udział potwierdzili najlepsi zawodnicy w kraju.

W najbliższy piątek, 11 maja o godzinie 16:00 rozpocznie się Lotto Plaża Wolności Poznań 2018. Dzięki współpracy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji z organizatorami tego projektu, na specjalnie przygotowane boiska w centrum miasta wybiegną 24 pary żeńskie. Następnego dnia o godzinie 9:00 do rywalizacji przystąpią 32 zespoły męskie.

– Turnieje siatkówki plażowej, które przygotowujemy od kilku sezonów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jesteśmy dumni, że możemy rozpocząć nasz cykl w tak reprezentatywnym miejscu jak Plac Wolności – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

Na liście uczestników znajdują się zarówno pary amatorskie, dla których siatkówka plażowa to sposób na spędzanie wolnego czasu, jak i zespoły z olbrzymim doświadczeniem zdobytym w turniejach zawodowych. U pań wśród faworytek wymienia się zwyciężczynie zeszłorocznego turnieju Warta Cup – Kamilę Płaczek i Gabrielę Puławską, srebrne medalistki Akademickich Mistrzostw Polski – Martynę Tracz oraz Anette Ngamayama oraz reprezentujące barwy pierwszoligowego Energetyka Poznań – Natalię Bogdanowicz i Barbarę Cembrzyńską.

Wśród panów do tytułu mistrzów pretendować będą: zwycięzca Chwiałki Open 2017 – Sebastian Kaczmarek w parze z Pawłem Lewandowskim, bracia Andrys oraz Michał Korycki i Martin Chiniewicz. O najwyższe laury powalczą z pewnością również Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki – najlepsza ekipa ubiegłorocznych zawodów POSiR. Wśród Wielkopolan największe nadzieje organizatorzy wiążą z Tomaszem Guziałkiem i Andrzejem Stankowskim oraz Przemysławem Lisieckim i Marcinem Wlazikiem. Do Poznania przyjadą również zawodnicy z doświadczeniem w zagranicznych klubach – Marcin Końpa reprezentujący wicemistrza Anglii – Polonię Volley oraz Paweł Stysiał – grający w SK Posojilnica Aich/ Dob – triumfatorze ligi austriackiej.

Turniej Plaża Wolności 2018 otwiera cykl turniejów siatkarskich, organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W dniach 7 i 8 lipca na Ośrodku Przywodnym Rataje odbędą się rozgrywki Warta Cup. Najlepsze 24 pary żeńskie i męskie z tych dwóch imprez (Plaża Wolności i Warta Cup) zmierzą się w wielkim finale, który odbędzie się 4 i 5 sierpnia na terenie Basenu Letniego Chwiałka. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały atrakcyjne nagrody dla uczestników. W eliminacjach panie i panowie powalczą o 1.500 zł. Łączna pula nagród wynosi ponad 12.000 złotych. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się między innymi profesjonalna koszulka lub top zawodniczy. Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR znajduje się na stronie http://posir.poznan.pl/chwialkaopen/.

Share on FacebookShare on Google+