malta3 Stadion nocą (fot. Adam Ciereszko) boisko kite chwiałka2 piłka nożna chwiałka1 kasprowicza posir2 posir1 Malta bowling malta2

Kąpieliska miejskie

Kąpielisko miejskie Krzyżowniki – Plaża Smocza

Kąpielisko miejskie Krzyżowniki zlokalizowane jest na południowo-wschodnim brzegu jeziora Kierskiego przy ul. Nad Jeziorem 21 w Poznaniu. Jezioro Kierskie to największy zbiornik wodny miasta, a także jeden z największych w Wielkopolsce. Położony na terenie Pojezierza Poznańskiego zachęca malowniczym krajobrazem do wycieczek pieszych oraz rowerowych. Ponadto miejsce to znane jest amatorom żeglarstwa oraz żeglarstwa lodowego tzw. bojerów.

Kąpielisko, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, to obszar wodny podzielony na dwie strefy: dla nieumiejących pływać, o głębokości nie większej niż 120 cm oznaczonej czerwonymi bojami oraz dla umiejących pływać, o głębokości do 4,00 m wydzielonej żółtymi bojami. Długość linii brzegowej kąpieliska Krzyżowniki wynosi 45,00 m.

Kąpielisko Krzyżowniki podczas sezonu kąpielowego jest strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników dbających o bezpieczeństwo zarówno plażowiczów, jak i osób kąpiących się. Od początku kwietnia do końca września zapewnione są przenośne sanitariaty, które spełniają najwyższe standardy higieny. Ponadto na terenie znajduje się ogólnodostępny pawilon toalet. Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieliska postawiona została również wieża ratownicza.

Przy kąpielisku znajduje się piaszczysto-trawiasta plaża wraz z rozbudowaną infrastrukturą: atrakcyjnym placem zabaw dla dzieci z miniparkiem linowym, zjeżdżalnią oraz wielofunkcyjną wieżą, bogato wyposażoną siłownią zewnętrzną i strefą street workout dla aktywnych plażowiczów, a także nowoczesnymi szezlongami dla entuzjastów kąpieli słonecznych.

Na północnym krańcu kąpieliska usytuowany jest pływający pomost o charakterze molo sfinansowany w 2017 r. ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja wyznacza najwyższe standardy w Polsce. Pomost został wykończony z deski kompozytowej typu Hanit, która charakteryzuje się odpornością na skrajne warunki pogodowe, a przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo wszystkim jego użytkownikom.

Na terenie przyległym do kąpieliska w lutym 2019 r. została zakończona modernizacja pawilonu, w którym zapewniono pomieszczenia z przeznaczeniem m.in. na zaplecze dla ratowników oraz wypożyczalnię sprzętu pływającego, tj. rowery wodne, łodzie wiosłowe czy kajaki. Tuż obok budynku wyznaczono miejsce dla punktu gastronomicznego typu foodtrack.

Z końcem 2018 r. sfinalizowano prace nad budową mariny na terenie położonym na południe od pawilonu. Wykończone z desek kompozytowych pływające pomosty do cumowania sprzętu posiadają doprowadzoną instalację wodną i elektryczną. Ponadto został wyremontowany slip oraz zainstalowano oświetlenie terenu.

Kąpielisko miejskie Kaskada

Kąpielisko miejskie Kaskada zlokalizowane jest na południowym brzegu jeziora Kierskiego przy ul. Międzyzdrojskiej 37 w Poznaniu. Jezioro Kierskie to największy zbiornik wodny miasta, a także jeden z największych w Wielkopolsce. Położony na terenie Pojezierza Poznańskiego zachęca malowniczym krajobrazem do wycieczek pieszych oraz rowerowych. Ponadto miejsce to znane jest amatorom żeglarstwa oraz żeglarstwa lodowego tzw. bojerów.

Kąpielisko, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, to obszar wodny podzielony na dwie strefy: dla nieumiejących pływać o głębokości nie większej niż 120 cm, oznaczonej czerwonymi bojami oraz dla umiejących pływać o głębokości do 4,00 m, wydzielonej żółtymi bojami. Długość linii brzegowej kąpieliska Kaskada wynosi 50 m.

Kąpielisko Kaskada podczas sezonu kąpielowego jest strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników dbających o bezpieczeństwo zarówno plażowiczów, jak i osób kąpiących się. Ponadto zapewnione są przenośne sanitariaty, które spełniają najwyższe standardy higieny.

Od strony zachodniej kąpielisko graniczy z pomostem stanowiącym własność hotelu i restauracji Kaskada. Zasięg kąpieliska od wschodu ograniczony jest natomiast istniejącym trzcinowiskiem.

Kąpielisko zlokalizowane jest przy piaszczystej plaży. Tuż za nią mieszczą się boiska do siatkówki plażowej oraz strefa do ćwiczeń street workout. Obok kąpieliska funkcjonuje hotel i restauracja Kaskada, jak również wypożyczalnia sprzętu pływającego (rowery wodne, kajaki, SUP), leżaków oraz parawanów.

Kąpielisko miejskie Kiekrz – Plaża Parkowa

Kąpielisko miejskie Kiekrz zlokalizowane jest na północnym brzegu jeziora Kierskiego przy ul. ks. E. Nawrota 14 w Poznaniu. Jezioro Kierskie to największy zbiornik wodny miasta, a także jeden z największych w Wielkopolsce. Położony na terenie Pojezierza Poznańskiego zachęca malowniczym krajobrazem do wycieczek pieszych oraz rowerowych. Ponadto miejsce to znane jest amatorom żeglarstwa oraz żeglarstwa lodowego tzw. bojerów.

Kąpielisko, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, to obszar wodny podzielony na dwie strefy: dla nieumiejących pływać o głębokości nie większej niż 120 cm, oznaczonej czerwonymi bojami oraz dla umiejących pływać o głębokości do 4,00 m, wydzielonej żółtymi bojami.

Kąpielisko Kiekrz podczas sezonu kąpielowego jest strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników dbających o bezpieczeństwo zarówno plażowiczów, jak i osób kąpiących się. Od początku kwietnia do końca września zapewnione są przenośne sanitariaty, które spełniają najwyższe standardy higieny. Ponadto na stałe ustawione są „toalety leśne” – komfortowe kabiny toaletowe. Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieliska postawiona została również wieża ratownicza.

Przy kąpielisku znajduje się plaża piaszczysto-trawiasta. Na terenie ogólnodostępnym, przylegającym do kąpieliska i plaży, zlokalizowany jest nowoczesny plac zabaw, na którym dzieci zwykle spędzają długie godziny. Tuż obok znajduje się siłownia zewnętrzna, która stanowi alternatywę dla sportów wodnych.

Dla pieszych i rowerzystów zapewniono oświetloną ścieżkę, wzdłuż której stoją estetyczne ławki. W najbliższym sąsiedztwie mieści się wypożyczalnia sprzętu wodnego oferująca szeroki zestaw atrakcji dla entuzjastów sportów wodnych. Istniejąca w tym miejscu infrastruktura będzie dalej rozbudowywana w ramach realizacji projektów PBO 2019 pn. „Plażojada 2 – park wodny i miejsce spotkań” oraz „Ogólnomiejska plaża z kąpieliskiem w Kiekrzu”.

Kąpielisko miejskie Rusałka

Kąpielisko miejskie Rusałka mieści się na jeziorze Rusałka przy ul. Golęcińskiej 27 w Poznaniu. Mające 36,7 ha powierzchni jezioro zaporowe umiejscowione jest w zachodnim golęcińskim klinie zieleni miasta zasilanym przez Bogdankę i Golęcinkę. Całe jezioro otaczają lasy, które stanowią ważny ośrodek rekreacyjny dla mieszkańców miasta. Odbywają się tutaj imprezy sportowe i rekreacyjne różnego szczebla, m.in. Grand Prix Poznania w biegach przełajowych i noworoczne spotkania cyklistów.

Kąpielisko, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, to obszar wodny podzielony na dwie strefy: dla nieumiejących pływać o głębokości nie większej niż 120 cm, oznaczonej czerwonymi bojami oraz dla umiejących pływać o głębokości do 4,00 m, wydzielonej żółtymi bojami. Długość linii brzegowej kąpieliska Rusałka wynosi 96 m.

Kąpielisko Rusałka podczas sezonu kąpielowego jest strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników dbających o bezpieczeństwo zarówno plażowiczów, jak i osób kąpiących się. Od początku kwietnia do końca września zapewnione są przenośne sanitariaty, które spełniają najwyższe standardy higieny. Ponadto na terenie znajduje się ogólnodostępny pawilon toalet. Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieliska postawiona została również wieża ratownicza.

Przy brzegu mieści się szeroka piaszczysta plaża ograniczona chodnikiem i ławkami. Obok kąpieliska znajduje się molo, które w 2019 r. będzie zmodernizowane zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfort użytkowania.

Tereny przyległe do kąpieliska Rusałka charakteryzują się bogatą infrastrukturą: nowoczesnym placem zabaw dla dzieci, siłownią zewnętrzną, boiskami do gry w siatkówkę plażową, placem do gry w boccia oraz torem rowerowym.

Dodatkowo dzierżawca otworzył park zabaw dla dzieci pod nazwą „Frajda”. W jego szerokiej ofercie znaleźć można różnorodne trampoliny, zjeżdżalnie, kolejki i automaty do gier dobrze wszystkim znane z nadmorskich bulwarów.

Punkty gastronomiczne zapewniają szeroki wybór dań, a dla bardziej wymagających plażowiczów istnieje możliwość skorzystania z odnowionej restauracji.

Nieopodal kąpieliska stoi cieszący się wysoką popularnością odnowiony Piachbar. Użytkownicy kąpieliska Rusałka cenią sobie możliwość skorzystania z ławek i stolików schowanych w cieniu wysokich parasoli.

Późną jesienią 2018 r. ukończono inwestycję obejmująca budowę pomostów pływające od północno-zachodniej strony kąpieliska. Pierwszy z nich będzie do dyspozycji służb ratowniczych oraz porządkowych, natomiast drugi będzie służył wypożyczalni sprzętu wodnego.

Kąpielisko miejskie Strzeszynek

Kąpielisko miejskie Strzeszynek usytuowane jest na jeziorze Strzeszyńskim przy ul. Koszalińskiej 15 w Poznaniu. Zlokalizowane jest w północno-zachodniej części miasta, na terenie Pojezierza Poznańskiego. Powierzchnia jeziora wynosi 33,5 ha, średnia głębokość przekracza 8,00 m, podczas gdy głębokość maksymalna wynosi 17,80 m. W najgłębszym miejscu jeziora w 2013 r. zainstalowano napędzany siłą wiatru aerator, który ma na celu poprawę jakości wody.

Kąpielisko, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, to obszar wodny podzielony na dwie strefy: dla nieumiejących pływać o głębokości nie większej niż 120 cm, oznaczonej czerwonymi bojami oraz dla umiejących pływać o głębokości do 4 m, wydzielonej żółtymi bojami. Długość linii brzegowej kąpieliska Strzeszynek wynosi 65 m.

Kąpielisko Strzeszynek podczas sezonu kąpielowego jest strzeżone przez wykwalifikowaną kadrę ratowników dbających o bezpieczeństwo zarówno plażowiczów, jak i osób kąpiących się. Przy brzegu kąpieliska znajduje się piaszczysta plaża, która w całości jest ograniczona ścieżkami,. Od północy i południa ścieżką pieszą, a od wschodu ścieżką pieszo-rowerową.

Nieopodal kąpieliska Strzeszynek usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, nowoczesne molo, siłownia zewnętrzna oraz boiska do koszykówki i siatkówki plażowej. Ponadto na terenie przyległym do kąpieliska znajdują się punkty gastronomiczne: restauracja, sezonowy pawilon z lodami, lokal z przekąskami na ciepło i zimno oraz letni ogród z barem dla wypoczywających. Od 2017 r. funkcjonuje tam również nowoczesny plac zabaw, który jest główną atrakcją dla rodzin z dziećmi.

Jesienią 2018 r. w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców powstała tu również strefa grillowa. Inwestycja pozwala na swobodne i bezpieczne korzystanie z grillów. Mając na uwadze zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieliska postawiona została również wieża ratownicza.

Wraz z końcem 2018 r. wyremontowano toalety publiczne. Oprócz odnowionych toalet, plażowicze w trakcie sezonu oraz w okresie bezpośrednio przed i po nim będą mogli korzystać z toalet przenośnych, które ustawione w niewielkich odległościach od kąpieliska zapewniają komfort i higienę.

Na terenie przyległym do kąpieliska dodatkową atrakcją unikatowy park rzeźby i obiektów artystycznych „Visual Park”. Wszystkie obiekty na terenie parku zaopatrzone są w tablice zawierające po kilka pytań prowokujących do samodzielnej próby odczytania możliwych znaczeń poszczególnych prac.

Wszystkie banery
partner karty dużej rodziny Ofeta dla seniora Grafika, Poznańska Karta Turystyczna Poznańska Złota Karta
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 835 79 00
fax. +48 61 833 46 51
ikona, link facebook
yt
Menu
Menu strony
Menu strony