piłka nożna boisko Malta kasprowicza malta2 chwiałka1 Stadion nocą (fot. Adam Ciereszko) posir1 posir2 chwiałka2 malta3 bowling kite

O pływalni

Powstała na początku lat 70-tych pływalnia w Parku Kasprowicza jest znanym punktem letniego wypoczynku mieszkańców Poznania. Przez te wszystkie lata na swoim terenie gościła kolejne pokolenia poznaniaków. W 2013 roku jej stan techniczny nie pozwalał na dalsze użytkowanie. Została zamknięta. W kolejnych latach, po doraźnych remontach była otwierana okresowo.

Gruntownie zmodernizowany obiekt oddano do użytku publicznego latem 2018 roku. Nakładem 16,3 mln złotych wyremontowane zostały niecki basenowe (brodzika, basenu pływackiego oraz basenu ze zjeżdżalnią). Pojawiły się też dodatkowe atrakcje wodne. Modernizację przeszedł również budynek filtrowni oraz drugi, w którym mieszczą się szatnie, toalety i natryski.

Dziś pływalnia w okresie letnim stanowi doskonałe miejsce aktywnego wypoczynku dla mieszkańców dzielnicy Grunwald, gdzie oprócz kąpieli wodnych i słonecznych można również skorzystać z toru do street workoutu, boiska do siatkówki plażowej oraz miejsca do gry w bule.

Pobierz: wyniki badania wody (PDF)

Wszystkie banery
partner karty dużej rodziny Ofeta dla seniora Grafika, Poznańska Karta Turystyczna Poznańska Złota Karta
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 835 79 00
fax. +48 61 833 46 51
ikona, link facebook
yt
Menu
Menu strony
Menu strony