Imprezy cykliczne

Pływalnia Kryta Rataje startuje 9 września

9 września uruchomiona zostanie Pływalnia Kryta Rataje. Nowy obiekt będzie służył mieszkańcom Poznania oraz uczniom klas sportowych pobliskiej szkoły. Rozbiórka i budowa nowej pływalni na os. Piastowskim trwała niewiele ponad rok. We wrześniu będzie można tam popływać za 5 złotych.

– Przez ponad czterdzieści lat z poprzedniego basenu korzystało bardzo wielu poznaniaków. Brak remontów sprawił jednak, że stary obiekt nie nadawał się już do użytkowania. Trzeba go było rozebrać, a w jego miejscu w niecały rok powstała nowoczesna pływalnia. Dobrze wpisuje się ona w otoczenie, a przede wszystkim jest funkcjonalna i dostosowana do wszystkich użytkowników – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Oddanie pływalni do użytku to szczególnie dobra wiadomość dla uczniów klas pływackich Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14. Przez ostatnie kilka lat musieli oni trenować na innych obiektach m.in. w Termach Maltańskich. Od początku nowego roku szkolnego do basenu będą mieli zaledwie 100 metrów.

Inwestycja rozpoczęła się w maju ubiegłego roku od rozbiórki starego obiektu, po czym wykonawca – spółka PTB Nickel z Suchego Lasu – przystąpił do robót budowlanych.

W ich efekcie powstał obiekt dysponujący 25-metrowym basenem z sześcioma torami, o szerokości 2,5 m oraz basenem rekreacyjnym, który będzie służył m.in. do nauki pływania, oswajania z wodą niemowląt i hydromasażu. Główny basen ma tę samą głębokość (180 cm) po obu stronach, co umożliwia rozgrywanie na nim sztafet pływackich.

W budynku pływalni powstała również strefa przeznaczona na fitness oraz mały zespół saun. Do dyspozycji użytkowników są przebieralnie: dwie dla grup zorganizowanych, kabinowo-szafkowa wyposażona w 12 kabin oraz 60 dwupoziomowych szafek, a także zespół pomieszczeń i natrysków dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie obiektu znajdują się również m.in. pomieszczenia administracyjne, gospodarcze, magazynowe oraz mała kawiarnia.

Pływalnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-22:00 , a w soboty i niedziele o godzinę krócej – od 7:00 do 22:00.
Część z tego czasu obiekt będzie oddany dla grup zorganizowanych i szkół. Dla wszystkich dostępny będzie w tygodniu pomiędzy 6:00 i 6:55 oraz od 17:30 do 22:00. W soboty dla grup i zajęć zarezerwowano pierwsze trzy godziny, więc dla wszystkich dostępny będzie od 10:00 do 22:00. W niedzielę tory dla użytkowników indywidualnych będą dostępne przez cały dzień.

– Rezerwacje torów zostały zaplanowane tak, aby klienci indywidualni w podanych powyżej godzinach mieli zawsze do dyspozycji co najmniej połowę torów na basenie sportowym oraz połowę basenu rekreacyjnego – wyjaśnia Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Na Pływalni Krytej Rataje będą prowadzone zajęcia z nauki pływania, doskonalenia pływania, oswajania z wodą, aqua aerobiku oraz gimnastyki rehabilitacyjnej. Zapisy na zajęcia będą prowadziły podmioty prywatne, odnośniki i informacje na ich temat znajdą się na stronie internetowej pływalni pod adresem: https://www.posir.poznan.pl/plywalniarataje. Ta witryna zawierająca wszystkie informacje na temat nowego obiektu zostanie uruchomiona na początku września.

We wrześniu za „piątkę”

Bilet normalny od poniedziałku do piątku na jedną godzinę kosztować będzie 12 zł, a na dwie – 18zł. Ulgowe wejścia (10 zł za jedną godzinę i 15 zł za dwie) przysługiwać będą młodzieży szkolnej i studentom do 26 roku życia z ważną legitymacją, a także rencistom i emerytom (z ważną legitymacją rencisty lub emeryta). W soboty i niedzielę do godziny 19 będzie taniej – bilet normalny na godzinę kosztować będzie 10 zł, na 2 godziny – 15 zł, a ulgowe odpowiednio: 8 i 12 zł. Z kolei na ostatnie 3 godziny w weekend ceny będą niższe o 1 zł.

We wrześniu, dla wszystkich którzy będą chcieli zapoznać się z nowym obiektem, przygotowano specjalną ofertę.

– Do 30 września obowiązywać będzie promocja – wszyscy chętni do skorzystania z pływalni w godzinach dla publiczności zapłacą tylko 5 zł za godzinę. W tej cenie do dyspozycji naszych użytkowników będą basen sportowy, basen rekreacyjny oraz sauna – podkreśla Łukasz Miadziołko.

Share on FacebookShare on Google+