Imprezy cykliczne

Pływalnia w Parku Kasprowicza czynna we wrześniu

Decyzją Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Tomasza Lewandowskiego Pływalnia Letnia w Parku Kasprowicza będzie czynna we wrześniu codziennie w godzinach 11.00 – 18.00. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych obiekt będzie zamykany. Prosimy o sprawdzanie komunikatów na stronie posir.poznan.pl.

W piątek 31 sierpnia zakończył się sezon na Pływalni Letniej Chwiałka oraz na kąpieliskach nad poznańskimi jeziorami. Po rozruchu technicznym poznaniacy będą mogli korzystać na Chwiałce z basenu krytego. Jego uruchomienie planowane jest na 7 września. Wtedy też zaczynają się kursy oswajania z wodą, nauki pływania, doskonalenia pływania a także zajęcia wodnego aerobiku i gimnastyki rehabilitacyjnej.

Sukces frekwencyjny

W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy letnie baseny prowadzone przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przeżywały prawdziwe oblężenie. Chwiałkę odwiedziło ponad 45 tys. poznaniaków (o 20 tys. więcej niż w ubiegłym roku). Nowo oddany do użytku basen w Parku Kasprowicza cieszył się jeszcze większą frekwencją – 75 tys. odwiedzających. W rekordowym dniu – 4 sierpnia (sobota) – basen w Parku Kasprowicza odwiedziło ponad 3,5 tys. osób.

Share on FacebookShare on Google+