Aktualności

Najświeższe informacje

4 biegaczy na mecie beigu 1 MILA reprezentujących drużynę POSiR

Stadion, doping kibiców, komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego i cztery konkurencje biegowe do wyboru. A do tego mnóstwo sportowych atrakcji dla rodzin, strefa relaksu i możliwość spotkania gwiazd sportu, m.in. Marcina Lewandowskiego. Wybierzcie dystans dla siebie i poczujcie magię biegania na stadionie!

Już 25 września na stadionie POSiR Golęcin odbędzie się „1MILA – mityng lekki i atletyczny”. W tym roku będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach! Poza biegiem głównym na 1 Milę (1609m - w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować będzie można również drużynowo w Sztafetach 4×400m oraz w Lekkiej Piątce, czyli wyjątkowym biegu na 5km, poprowadzonym na sprzyjającej życiówkom trasie - częściowo na stadionie, a częściowo po zielonej pętli wokół Jeziora Rusałka. Z kolei najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

– Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Biura Sportu Miasta Poznań możemy z roku na rok rozwijać naszą poznańską edycję imprezy – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka 1MILI. – W tym sezonie przygotowujemy dla uczestników sporo nowości: nową, jeszcze piękniejszą i jeszcze szybszą trasę Lekkiej Piątki (5km), wielkie miasteczko aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z ekspertami i gwiazdami sportu, pyszną strefę Żabki oraz specjalną strefę relaksu po biegu, z sesjami rozciągania dla zawodników. Poznań to wyjątkowo rozbiegane miasto! Spodziewamy się ok. 2000 uczestników – szacuje Smokowska.

Start w 1MILI jest rzeczywiście wyjątkowym przeżyciem. Każdy zawodnik otrzymuje imienny numer startowy, jest imiennie wyczytywany na start, a podczas biegu towarzyszy mu profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. Na mecie każdy uczestnik zawodów dekorowany jest pamiątkowym medalem.

Spotkaj Marcina Lewandowskiego

– Po zakończeniu mojej zawodowej kariery sportowej, z jeszcze większą uwagą śledzę amatorskie bieganie. Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju mityngu 1MILI, który z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników oraz kibiców. Cieszę się, że Polacy pokochali bieganie na stadionie. Nie ma imprezy, która lepiej niż 1MILA oddaje magię biegania na bieżni! – mówi Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec, rekordzista Polski na 1 milę i ambasador 1MILI. Lewandowski będzie obecny przez cały czas trwania mityngu. Będzie można się z nim spotkać, porozmawiać, wziąć autograf, a nawet razem potrenować! Marcin będzie także starterem serii biegów na 1 Milę.

Pobiegnij i pomóż!

Pakiety startowe na 1Milę można kupić wraz z cegiełką charytatywną, wspierając tym samym Program Stypendialny "WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ" Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowo 1 zł z każdego pakietu startowego przekazywane jest na pomoc humanitarną mieszkańcom Ukrainy.

Więcej informacji o imprezie: https://1mila.pl/poznan/

Bezpośredni link do zapisów: https://zapisy.sts-timing.pl/826/

Grupa biegaczy na stadionie lekkoatletycznym
4 biegaczy na scenie do dekoracji, w tle tablica sponsorska
Marcin Kęsy na trasie biegu
Joanna Jóźwik na trasie biegu wraz z grupą biegaczy
Marcin Lewandowski fotografujący się z uczestnikami