Kompleks sportowy Golęcin

Poczuj sportowe emocje
oglądając zmagania najlepszych.

Kompleks zwany potocznie "Golęcinem" zlokalizowany jest w północno-zachodnim klinie zieleni Miasta Poznania. Oferuje pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny z widownią na 3000 miejsc oraz stadion żużlowy na ponad 8000 miejsc, z boiskiem do futbolu amerykańskiego. dbywają się tu zawody, w których udział biorą zarówno sportowcy wyczynowi jak i amatorzy.

Na terenie Oddziału położony jest Park Tenisowy z dziesięcioma kortami (otwartymi i krytymi) oferujący całoroczną możliwość gry na kortach – zarówno ceglastych jak i pokrytych sztuczną trawą. Bliskość jeziora Rusałka i pięknych terenów okalających stwarza możliwość różnych form rekreacji – tej pieszej jak i rowerowej.

Golęcin Golęcin
Golęcin Golęcin

Atrakcje na Golęcinie

Golęcin oferuje szeroki wybór atrakcji dla miłośników zmagań żużlowych, lekkiej atletyki, tenisa ziemnego czy futbolu amerykańskiego. Wybierz interesujący Cię obiekt i przejdź do szczegółowych informacji na jego temat.

Boiska piłkarskie

Boisko piłkarskie (95 m × 55 m) z naturalną murawą, przeznaczone dla rozgrywek piłki nożnej, rugby oraz futbolu amerykańskiego.

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna znakomicie nadająca się do organizacji szkoleń, konferencji oraz bankietów. W zależności od aranżacji wnętrza, może pomieścić do 50 osób.

Stadion lekkoatletyczny

Pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny, którego trybuny mieszczą łącznie 3500 osób.

Stadion żużlowy

Stadion żużlowy na Golęcinie, z boiskiem do futbolu amerykańskiego. Na trybunach jest 6275 krzesełek oraz 2000 miejsc stojących.

Korty tenisowe

Największy w Poznaniu kompleks tenisowy. Na miłośników tego sportu czeka 12 kortów, w tym kilka krytych.

Noclegi Golęcin

Obiekt położony w zacisznej okolicy Lasu Golęcińskiego, blisko Jeziora Rusałka, dysponujący 22 pokojami – w tym 16 pokoi jednoosobowych, 4 pokoje dwuosobowe oraz dwa apartamenty.

Oddział Golęcin

ul. Warmińska 1
60-622 Poznań

tel. 61 840 68 72
e-mail:

NIP: 209-00-01-440

Noclegi Golęcin

tel. 61 847 70 34
e-mail:

Recepcja jest czynna w godzinach od 7:00 do 22:00.

bieżnia