Kompleks sportowy Rataje

 

Obiekty na Ratajach

Pływalnia Kryta Rataje i pobliski ośrodek sportowo-rekreacyjny oferują szeroki wachlarz atrakcji. Wybierz interesujący Cię obiekt i przejdź do szczegółowych informacji na jego temat.

przewijanie w poziomie - podpowidź

Pływalnia kryta (fot. Adam Ciereszko)

Pływalnia Miejska Rataje

Rataje

Nowoczesny obiekt na Osiedlu Piastowskim, wyposażony w basen sportowy 25×16 m oraz rekreacyjny – dwie niecki 5×9 m.

Korty tenisowe

Korty tenisowe

Rataje

Obiekt posiada 3 korty ceglane oraz 3 korty kryte, ogrzewane zimą. Oświetlenie umożliwia grę również po zmroku.

Bowling

Bowling

Rataje

Kręgielnia wyposażona w cztery profesjonalne, skomputeryzowane tory do bowlingu, podświetlane światłem ultrafioletowym.

Boisko Orlik

Boiska Orlik

Rataje

Na terenie Oddziale Rataje młodzież ma do dyspozycji boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz boisko wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki.

Skatepark Wyspa

Skatepark Wyspa

Rataje

Skatepark dla osób jeżdżących na rolkach, deskorolkach, rowerach BMX oraz hulajnogach. Najwyższa z ramp ma ponad trzy i pół metra wysokości.

Sala KKS Sporty Walki

Sala KKS Sporty Walki

Rataje

Od 1 września 2020 klub KKS Sporty Walki ma nowe miejsce treningów. W nowej salce w Oddziale Rataje można trenować sporty walki, z naciskiem na Kickboxing i Boks.

Boisko do siatkówki plażowej

Boiska do siatkówki plażowej

Rataje

Cztery pełnowymiarowe boiska do siatkówki plażowej prowadzone przez profesjonalistów. Turnieje, treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, obozy plażowe, liga i nie tylko.

Teren pod imprezy

Teren pod imprezy

Rataje

Oddział Rataje dysponuje terenem otwartym w pobliżu kompleksu boisk Orlik 2012, na którym można zorganizować imprezy sportowe, rekreacyjne, firmowe i okolicznościowe, od kilkudziesięciu do kilkuset osób.

Sala A

Sale konferencyjne

Rataje

Oddział Rataje dysponuje dwiema salami konferencyjnymi o różnych wielkościach. Oferuje także kompleksową obsługę imprez, włącznie z cateringiem czy nagłośnieniem.

Park Rekreacji Starołęka Mała

Park Rekreacji Starołęka Mała

Rataje

W lipcu 2020 roku do użytku oddany został nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny, w skład którego wchodzą boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna.

 

Sport i rekreacja
o każdej porze roku.

Oddział Rataje to kompleks sportowo–rekreacyjny, na terenie którego znajdują się nowoczesnę tory bowlingowe z barem, korty tenisowe, boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę oraz Skatepark. Pływalnia Kryta Rataje to położony kilometr dalej, nowoczesny obiekt oddany do użytku we wrześniu 2019.

Usytuowany blisko centrum miasta ośrodek, oferuje mieszkańcom Poznania aktywny wypoczynek wśród zieleni. W okresie wiosenno-letnim organizowane są tu różne cykliczne imprezy na świeżym powietrzu, m. in. cieszący się dużą popularnością turniej Rataje Cup w ramach cyklu Chwiałka Volley, turnieje piłkarskie, rozgrywki sportowe, imprezy okolicznościowe, integracyjne i urodziny dla dzieci.

Oddział Rataje to również świetne miejsce na organizację szkoleń i małych konferencji.

malta ...
... ...

Oddział Rataje

os. Piastowskie 106a
61-164 Poznań

tel. 61 871 06 42, 502 361 499

NIP: 209-00-01-440

Pływalnia Miejska Rataje

Os. Piastowskie 55a
61-156 Poznań

tel. 61 102 46 97

pływanie