Szachy

Od 2006 roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji organizują sportowe wydarzenie dla poznańskich seniorów. To idealna impreza w której seniorzy mogą wykazać się zarówno tężyzną fizyczną, jak i biegłością umysłu. Nie trzeba być sportowcem, wystarczą chęci i dobry humor.

W każdej dyscyplinie seniorzy rywalizują w kilku przedziałach wiekowych. Same dyscypliny na przestrzeni lat ewoluowały. I tak seniorzy rywalizowali m.in w cieszącym się największą popularnością: bowlingu, lekkoatletyce, pływaniu oraz tenisie stołowym, ziemnym, szachach czy warcabach.

Z uwagi na trwającą w Polsce pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, nie odbyły się dwie edycje Spartakiady Seniorów jednak w tym roku, wracamy do organizacji tego sportowego święta.

W dniach 30.08 – 2.09.2022 odbędzie się XV edycja Spartakiady Seniorów. Rywalizacja toczyć się będzie w kilku dyscyplinach m.in. w pływaniu, bowlingu czy lekkoatletyce, które zostaną rozegrane na obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Zgłoszenia do kolejnej edycji Spartakiady wystartują 4.07.2022 i trwać będą do 20 sierpnia lub 200 zgłoszonych uczestników.

Organizator

Dział Organizacji Imprez i Marketingu

ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań

tel. 61 83 57 917

e-mail: