Cykl plenerowych koncertów nad jeziorami Maltańskim i Strzeszyńskim od 2018 roku odbywa się pod nazwą #NaFalach. Do Poznania przez całe lato przyjeżdżają najlepsi polscy muzycy, a wstęp na koncerty jest całkowicie darmowy. Podczas ostatnich edycji #NaFalach zaprezentowali się między innymi: Luxtorpeda, Happysad, Mrozu, Daria Zawiałow czy Sorry Boys. Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a patronat medialny nad cyklem objęło Radio Afera. We wcześniejszych latach koncerty funkcjonowały na rozrywkowej mapie miasta, jako Żywiec Miejskie Granie oraz Maltańska Scena Muzyczna.

Facebook: https://www.facebook.com/nafalachpoznan

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://nafalach.poznan.pl/

#NaFalach 2023flaga Ukrainy

Program Cyklu Na Falach ze zdjęciami tegorocznych gwiazd

Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają na kolejną odsłonę cyklu #NaFalach. Tego lata przygotowaliśmy dla Was 8 wspaniałych koncertów, które odbędą się nad Jeziorami Maltańskim i Strzeszyńskim. Wstęp na wszystkie nasze wydarzenia jest bezpłatny.

Muzyczny początek lata rozpocznie się z wysokiego C – w piątek 30 czerwca o godzinie 20, nad Jeziorem Maltańskim odbędą się aż dwa wyjątkowe koncerty. ­Swój repertuar zaprezentują ­– Kwadrofonik z Melą Koteluk na czele oraz Dagadana. Koncert inaugurujący sfinansowano ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) przy wsparciu Miasta Poznania. Mamy nadzieję, że będzie on piękna okazją do pogłębienia polsko-ukraińskiej solidarności.

Dzień później, w sobotę 1 lipca o godzinie 20, to powiew koncertowej świeżości. Na naszej scenie zagrają ­– Zalia oraz duet Matylda/Łukasiewicz. Wymienione formacje to przede wszystkim oryginalne i świeże brzmienie, które idealnie wpasuję się w klimat letniego festiwalu. W tym miejscu pozdrawiamy Młodzieżową Radę Miasta Poznania, która pomaga przy realizacji tego projektu. Scena nad Maltą zlokalizowana jest na Trybunach Ziemnych – między stokiem narciarskim, a budynkiem z żółtymi trybunami.

Kolejne koncerty #NaFalach odbywać się będą nad malowniczym Jeziorem Strzeszyńskim, na polanie zlokalizowanej w pobliżu kąpieliska. Pierwszy koncert w tym miejscu odbędzie się 14. Lipca. O godzinie 20 wystąpi Dawid Kwiatkowski. Wszystkich sympatyków utworu „Bez Ciebie” i innych niezapomnianych hitów tego artysty serdecznie zapraszamy pod scenę.

Po małej przerwie cykl koncertów #NaFalach zostanie wznowiony i powróci nad Jezioro Strzeszyńskie, gdzie 18 sierpnia o godzinie 20, ze sceny wydobywać się będą kojące rytmy reggae, które rozkołyszą każdego uczestnika naszego festiwalu. Po 4 latach na naszym festiwalu ponownie wystąpi Kamil Bednarek. Jego poprzednia wizyta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników. Zapowiada się piękna okazja do powtórki.

Następnego dnia, w sobotę 19 sierpnia o godzinie 20, pewnym krokiem na Strzeszyńską estradę wkroczą Fokus i Rahim. Raperzy znani z legendarnej Paktofoniki powrócili do grania materiału z Kinematgorafii i jej Archiwum po prawie dwudziestu latach przerwy. – Projekt, z którym wystąpimy #NaFalach jest wyjątkowy pod każdym względem – mówi Sebastian Salbert. – Razem z nami na scenie pojawi się orkiestra, która przygotowała specjalne aranże naszych największych utworów – dodaje Rahim. – Widzimy się w Poznaniu już 19 sierpnia – dodaje Wojciech Alszer, znany jako Fokus.

Ostatnim koncertem tegorocznego cyklu będzie występ formacji Fisz/Emade Tworzywo. Bracia Waglewscy powracają na scenę #NaFalach i zrobią to 25 sierpnia.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20.00, a wstęp jest bezpłatny.

Harmonogram koncertów #NaFalach

Jezioro Maltańskie

 • 30.06 – Mela Koteluk & Kwadrofonik, Dagadana
 • 1.07 – Zalia, Matylda/Łukasiewicz

Jezioro Strzeszyńskie

 • 14.07 – Dawid Kwiatkowski
 • 18.08 – Kamil Bednarek
 • 19.08 – PFK: Rahim i Fokus + Live band
 • 25.08 – Fisz Emade Tworzywo

Organizatorzy

 • POSiR
 • Miasto Poznań

Partnerzy

 • Unicef
 • Radio 357
 • Radio Afera
 • Młodzieżowa Rada Miasta Poznania

Organizator

Oddział Malta

ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań

tel. 61 876 60 11
e-mail:

NIP: 209-00-01-440