Od kilku sezonów Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowują i rozbudowują ofertę dla miłośników siatkówki plażowej. W tym roku rozwijamy formułę Wielkopolskiego Wielkiego Szlema, którego Chwiałka Volley jest dumnym członkiem. Dzięki współpracy ze Zbąszyńskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszeniem Volley Września, wspólnymi siłami przygotowujemy dla Was cykl wyjątkowych turniejów. Każda impreza będzie niezależnym wydarzeniem, ale oczywiście zapraszamy Was do tego żeby wziąć udział we wszystkich imprezach sygnowanych tą marką.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem jakim cieszy się Chwiałka Volley – podobnie jak przed rokiem organizujemy ją na 2 obiektach jednocześnie. Limit par w kategorii męskiej wynosi 64, w żeńskiej i mikstach po 48. Opłata za udział w turnieju wynosi 140 złotych za parę. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej.

Wyniki Chwiałki Volley 2023

Ponad 350 zawodników wzięło udział w Chwiałce Volley 2023. Po 3 dniach sportowej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców. Cztery najlepsze pary żeńskie i męskie otrzymały punkty do rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród mężczyzn najlepsi byli Igor Ciemachowski i Piotr Groszek, w kategorii żeńskiej triumfowały Weronika Antczak i Justyna Czupryniak, a w mikstach Monika Jagła i Mateusz Wołowicz. Gratulujemy!

Program Wielkopolskiego Wielkiego Szlema

plakaty

Nagrody

W każdej z kategorii organizator przewidział nagrody finansowe w wysokości 2700zł, rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zawodnicy poszczególnych rozgrywek - MVP.

Pula nagród, w każdym z turniejów podzielona zostanie następująco:

 • 1 miejsce – 1000 zł
 • 2 miejsce – 800 zł
 • 3 miejsce – 500 zł
 • 4 miejsce – 300 zł
 • miejsca 5-8 – 100 zł

Pakiety startowe

W skład pakietów startowych dla wszystkich uczestników i uczestniczek turniejów eliminacyjnych wchodzą:

 • pakiet żywieniowy
 • woda
 • koszulka zawodnicza dla mężczyzn lub top plażowy dla kobiet
 • piwo bezalkoholowe od Browaru Fortuna

Zapisy

Swój udział w turniejach Chwiałka Volley należy zgłosić mailowo. Limit uczestników w turnieju męskim wynosi 64 zespoły, wśród kobiet i mikstów po 48. W przypadku dużego zainteresowania zawodami, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby drużyn, w zależności od liczby zgłoszeń. Obowiązuje kolejność zapisów. Opłata startowa wynosi 140 złotych za parę i płatna jest przelewem – po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa w zawodach. Rejestracja wygląda następująco:

 • do każdego turnieju kwalifikuje się: 54 pary w kategorii męskiej i po 38 par, według kolejności zgłoszeń
 • organizator zastrzega sobie prawo do przyznania 10 dzikich kart na każdy z turniejów
 • w przypadku nieskorzystania z prawa do przyznania dzikich kart przez organizatora obowiązuje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu miejsc
 • po wyczerpaniu limitu miejsc, zapisy prowadzone są na listę rezerwową

Do pobrania:

Formuła zawodów

Patrząc na zainteresowanie jakim cieszą się nasze imprezy, postanowiliśmy utrzymać zeszłoroczną formułę zawodów. Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch obiektach jednocześnie - na Basenie Chwiałka oraz na Piach i Podróże. Obie lokalizacje oddalone są od siebie o niespełna 4 kilometry. Rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach zamkną się w ciągu jednego dnia. Kilka najlepszych par grających na Ratajach, przejedzie do centrum aby rozegrać finały. Jeśli - podobnie jak przed rokiem - w turnieju udział wezmą 64 zespoły męskie i po 48 żeńskich i mieszanych system będzie identyczny jak w 2022. Panowie zagrają na dwie drabinki po 32 zespoły na obu obiektach, a najlepsza ósemka zagra finały na Chwiałce. Panie i drużyny mieszane zagrają na dwie drabinki po 24 zespoły i najlepsza ósemka zagra finały na Chwiałce.

Lokalizacje

 • Basen Chwiałka, ul. Spychalskiego 34 (dawniej ul. Chwiałkowskiego), 61-553 Poznań
 • Piach i Podróże, os. Piastowskie 106a, 61-164 Poznań – Oddział Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Regulamin

Przed wzięciem udziału w cyklu należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem rozgrywek (PDF). Wszelkie spory rozstrzygane będą na miejscu przez organizatora.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas. Do zobaczenia na piasku.

Chwiałka Volley 2022

Tak wyglądały turnieje Chwiałka Volley rozegrane w zeszłym roku. Przypomnijmy, że w kategorii męskiej zwyciężyli Igor Ciemachowski i Mateusz Zięba. Wśród pań najlepsze okazały się być Agnieszka Adamek i Aleksandra Stadnik, a turniej mikstów wygrali Katarzyna Lipska i Igor Ciemachowski.

Partnerzy

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Wydarzenie na Facebooku

Organizator

Dział Organizacji Imprez i Marketingu

ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań

tel. 61 83 57 917

e-mail: