Blisko 100 najlepszych siatkarzy plażowych z turniejów kwalifikacyjnych zmierzyło się w wielkim finale – Chwiałka Open 2018. Warmińsko-Mazurskie, Łódzkie czy Zachodniopomorskie to tylko niektóre województwa, których reprezentacje podziwiali kibice w Poznaniu. Pośród 24 par męskich i żeńskich kapitalnie spisały się zespoły z Wielkopolski.

Ponad 300 uczestników siatkarskiego lata w Poznaniu

Po turniejach eliminacyjnych – Plaży Wolności i Warta Cup – poznaliśmy 24 najlepsze zespoły męskie, które zakwalifikowały się do wielkiego finału. W cyklu organizowanym przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji i Miasto Poznań wzięło udział łącznie ponad 300 siatkarzy i siatkarek z całej Polski. Koszalin, Grudziądz, Olsztyn czy Łódź to tylko niektóre miasta, których przedstawicieli podziwiali kibice podczas Chwiałki Open. – Jeśli na wszystkie nasze turnieje przyjeżdżają zawodnicy, którzy mają do pokonania prawie 250 kilometrów, to jest to najlepsza ocena naszej pracy – mówi Łukasz Miadziołko, pełniący obowiązki dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Nasze rozgrywki są otwarte dla wszystkich, dlatego cieszymy się, że przyjeżdżają do nas zarówno pary zawodowe jak i amatorskie – dodaje.

Faworyci turnieju męskiego w tarapatach

Podobnie jak w przypadku pań, do turnieju męskiego organizatorzy zakwalifikowali 24 najlepsze zespoły z eliminacji. Przed turniejem najwyżej rozstawioną parą byli Paweł Jaroszczak i Michał Paniączyk z Poznania. W gronie faworytów znajdowali się również Tomasz Guziałek i Błażej Szubstarski (R2) oraz Marcin Subel i Sebastian Kudźba z Koszalina (R3). W świetnej dyspozycji do stolicy Wielkopolski przyjechali reprezentanci Wrześni – Przemysław Lisiecki i Marcin Wlazik, rozstawieni z numerem czwartym. Tydzień przed Chwiałką Open triumfowali oni w turnieju w Przybrodzinie i mieli zamiar powtórzyć ten wynik. Na zwycięstwo liczyli również Dariusz Tkaczuk i Artur Pasiński, który do Poznania przyjechali prosto z Mistrzostw Polski w Gdańsku. Zawodnicy ci jednak nie zaliczą swojego występu do udanych – po porażce z drużyną Zawadzki/Kołtuński uplasowali się oni na miejscach 7-8. Ten sam zespół wyeliminował wcześniej reprezentację Koszalina – parę Subel/Kudźba. Z poczuciem niedosytu boiska opuszczali również pretendenci do tytułu – Jaroszczak i Paniączyk ulegli w ćwierćfinale doświadczonej ekipie – Józefczak/Grabowski i zakończyli zmagania na miejscach 5-6.

Wielkopolanie zdominowali Chwiałkę Open

Półfinałowe spotkania zostały zdominowane przez Wielkopolan. W pierwszym półfinale spotkali się Lisiecki/Wlazik z Michalskim i Marcjanem. Oba zespoły znają się doskonale, co było widać na boisku. Po pierwszym bardzo wyrównanym secie (15:13), w drugim zawodnicy z Wrześni osiągnęli zdecydowanie wyższą przewagę, wygrywając 15:8. Jeszcze pewniej do finału awansowali Tomasz Guziałek i Błażej Szubstarski z Poznania. Pokonali oni reprezentantów drugoligowego MKS Steico Noteć Czarnków – Łukasza Grabowskiego i Adama Józefczaka 15:8 i 15:11. Przegrani z półfinałów zmierzyli się w meczu o brąz. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w nim Paweł Michalski i Damian Marcjan ze Słupcy i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. W wielkim finale po przeciwnych stronach siatki stanęli Lisiecki/Wlazik i Guziałek/Szubtarski. W pierwszej partii oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, ale w końcówce mieszkańcy Wrześni odskoczyli swoim oponentom, zwyciężając 15:10. W drugiej odsłonie mieszkańcy Poznania zwarli szyki i to oni mieli piłki setowe w górze. Gdy kibice szykowali się do tie-breaka, Lisiecki i Wlazik błyskawicznie odrobili straty, ostatecznie triumfując 16:14. – Zagraliśmy dziś fenomenalne zawody, to nasz kolejny bardzo udany występ w tym sezonie – mówi zadowolony Przemysław Lisiecki. – Po Plaży Wolności i Przybrodzinie, Chwiałka Open to następne osiągnięcie, z którego możemy być naprawdę dumni – dodaje Marcin Wlazik – najlepszy zawodnik turnieju.

Zakończenie siatkarskiego lata w Poznaniu

Chwiałka Open 2018 zamknęła cykl turniejów siatkówki plażowej organizowanych przez Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Najlepsze zespoły wielkiego finału otrzymały nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych. Dzięki partnerom imprezy – Jurajskiej, Termom Maltańskim, Napiachu.pl, Paramed i Radio Afera czołowe drużyny otrzymały również atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary. Tym samym zakończyło się siatkarskie lato w Poznaniu. Warto jednak pamiętać, że w regionie Wielkopolski odbędą się jeszcze dwa ciekawe turnieje – Plaża Witkowa 12 sierpnia oraz Plaża Wrze 17-18 sierpnia we Wrześni.

fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek

Program

datawydarzenie
11 maja godz. 16:00 Plaża Wolności turniej żeński
12 maja godz. 9:00 Plaża Wolności turniej męski
7 lipca godz. 9:00 Warta Cup turniej męski
8 lipca godz. 9:00 Warta Cup turniej żeński
4 sierpnia godz. 9:00 Chwiałka Open turniej żeński
5 sierpnia godz. 9:00 Chwiałka Open turniej męski

Rankingi

Turnieje żeńskie

Turnieje męskie

Posir plakat siatkówka B11

Nagrody

W każdym z turniejów organizator przewidział nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zawodnicy poszczególnych rozgrywek – MVP.

Turnieje finałowe

Chwiałka Open mężczyźni – 3000 zł + puchary i nagrody rzeczowe
Chwiałka Open kobiety – 3000 zł + puchary i nagrody rzeczowe

W turniejach finałowych pula nagród podzielona zostanie następująco:
1 miejsce – 1200zł
2 miejsce – 900zł
3 miejsce – 500zł
4 miejsce – 200zł
5 miejsce – 100zł
6 miejsce – 100zł

Partnerzy

Miasto Poznań
TODO
Jurajska
Termy Maltańskie
Bula Park Malta

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Chwiałka Open na Facebooku:plakat siatkowka facebook - Chwiałka Open 2018

Organizator

Dział Organizacji Imprez i Marketingu

ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań

tel. 61 83 57 917

e-mail: