Ponad 400 zawodników z całej Polski, a także z Libanu, Brazylii, Ugandy i Ukrainy wzięło udział w turnieju siatkówki plażowej Chwiałka Volley 2022. Po czterech dniach rywalizacji poznaliśmy triumfatorów tej prestiżowej imprezy.

Już po raz siódmy Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprosiły do Poznania najlepsze siatkarskie duety, aby wzięły udział w Chwiałce Volley. Jak zawsze odpowiedź sportowego środowiska była imponująca. W imprezie wystartowało 50 ekip młodzieżowych, 63 męskie, 44 żeńskie i 47 mieszanych. Koszalin, Bydgoszcz, Olsztyn, Wrocław i Warszawa to tylko wybrane miasta, których reprezentantów podziwiali miejscowi kibice. Po czterech dniach rywalizacji poznaliśmy najlepsze zespoły. Przypominamy, że w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt wygrały zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, a chłopców Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych.

Turniej męski Chwiałka Volley

Spośród par zagranicznych najlepiej poradzili sobie Joe i Boul z Libanu, którym zabrakło dwóch zwycięstw do awansu do finałowej ósemki. Zawody w kategorii mężczyzn wygrali Mateusz Zięba i Igor Ciemachowski z Gdyni. W finale 2:1 pokonali oni najlepszą parę z Wielkopolski – Dominika Poznańskiego (Gostyń) i Ernesta Kaciczaka (Nowy Tomyśl). Na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Jaroszczak (Poznań) i Martin Chiniewicz (Warszawa). Czwarte miejsce wywalczyli Damian Gajewski (Warszawa) i Piotr Kołtuński (Dąbrowa Biskupia). – Naszym celem było poprawienie wyniku z zeszłego roku, kiedy to zajęliśmy trzecie miejsce. Cieszę się, że się udało – mówi Mateusz Zięba. – Zwykle występujemy z innymi partnerami, ale tak się złożyło że w Poznaniu ponownie połączyliśmy siły i dało nam to zwycięstwo w turnieju – dodaje Igor Ciemachowski.

Turniej mikstów Chwiałka Volley 2022

W niedzielę rano na boiska wybiegły pary mieszane. Podobnie jak w innych kategoriach zawodnicy rywalizowali jednocześnie na dwóch obiektach – basenie letnim Chwiałka oraz Piach i Podróże – na oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Po kilku godzinach sportowej walki najlepszym duetem zostali Katarzyna Lipska i Igor Ciemachowski z Gdyni. Tytuł wicemistrzowski przypadł Łucji Koziorowskiej z Poznania i Markowi Suboczowi ze Szczecina. Brązowe medale wywalczyli Agnieszka Adamek (Radomka Radom) i Mateusz Zięba, a na czwartym miejscu uplasowali się Paulina Wiśniewska (Wrocław) i Marcin Waliński (MKS Będzin). – W finałowej ósemce były same znakomite zespoły, zarówno plażowe, jak i reprezentanci halowej ekstraklasy – mówi Katarzyna Lipska. – Gra układała nam się świetnie, co potwierdza końcowy wynik – dodaje Igor Ciemachowski, najlepszy zawodnik turnieju. MVP wśród pań wybrana została Łucja Koziorowska, która wraz z Sokołem Mogilno awansowała do 1. ligi żeńskiej na hali.

Turniej żeński Chwiałka Volley 2022

Ostatnie rozstrzygnięcia zapadły w turnieju żeńskim. Spora część zawodniczek, która walczyła w tej kategorii wcześniej grała w mikstach. Dobre przygotowanie fizyczne pozwoliło z powodzeniem kontynuować grę. Pierwsze miejsce wywalczyły Agnieszka Adamek i Aleksandra Stadnik, które w finale pokonały Karolinę Kirszenstein (Gdańsk) i Polę Nowakowską (Bydgoszcz) Na trzecim stopniu podium stanęły Izabela Zackiewicz i Aleksandra Zdon (Warszawa), a czwartą lokatę wywalczyły Monika Jagła i Paulina Bałdyga (Bydgoszcz). – W ubiegłym tygodniu udało nam się wygrać Obłędną Plażę w Zbąszyniu. Cieszę się, że w Poznaniu potwierdziłyśmy dobrą formę – mówi Agnieszka Adamek. – Te zwycięstwa to dobry prognostyk przed turniejami Eliminacji Mistrzostw Polski, które ruszają niebawem. Dziękujemy naszemu partnerowi – Centrum Regeneracji i Fizjoterapii Eliasz Zientara – dzięki, któremu byłyśmy w stanie wytrzymać maraton spotkań na Chwiałce Volley – dodaje Aleksandra Stadnik, MVP zawodów.

Najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Poznań, Profi Lingua, Browaru Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med, Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej oraz portalu napiachu.pl.

Wyniki

Partnerzy

Fotorelacja

Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)

Program Wielkopolskiego Wielkiego Szlema

  • 4 czerwca Chwiałka Volley turniej męski
  • 5 czerwca Chwiałka Volley turniej mikstów
  • 5 czerwca Chwiałka Volley turniej żeński
  • 18 – 19 czerwca Zbąszyń Cup
  • 5 – 6 sierpnia Plaża Wrze – turniej finałowy cyklu

Organizator

Dział Organizacji Imprez i Marketingu

ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań

tel. 61 83 57 917

e-mail: