Po dwóch dniach siatkarskich emocji poznaliśmy najlepsze zespoły turnieju Chwiałka Volley 2020. W rywalizacji wzięło udział 160 znakomitych zawodników z Polski i z zagranicy.

Już po raz piąty Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprosiły najlepszych zawodników z całej Polski do udziału w turnieju siatkówki plażowej. Gdańsk, Rzeszów, Białystok, Warszawa, Kraków czy Cieszyn to tylko niektóre miasta, których reprezentacje podziwiali kibice na Basenie Letnim Chwiałka. W tym roku turniej zyskał rangę międzynarodową – w zawodach udział wzięli gracze pochodzący z Ugandy, Nigerii, Brazylii i Ukrainy.

Fakt, że podczas zapisów na Chwiałkę Volley 2020 miejsca rozeszły się w ekspresowym tempie, a w zawodach wystartowali zawodnicy z całego świata jest dla nas potwierdzeniem, że impreza zdobyła w środowisku renomę – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – W tym roku obok poziomu sportowego kluczowy był dla nas aspekt bezpieczeństwa wszystkich uczestników w kontekście warunków sanitarnych, w jakich przyszło nam organizować imprezę. Dziękuję wszystkim zawodnikom za zrozumienie i dostosowanie się do wytycznych – dodaje.

Wicemistrzynie sprzed roku wygrywają turniej

W kategorii żeńskiej kibice byli świadkami niezwykle wyrównanej rywalizacji. Już w drugiej rundzie los zestawił przeciwko sobie późniejsze finalistki Chwiałki Volley 2020 – Monikę Gajtkowską i Gabrielę Puławską z Poznania oraz Pauliny – Sdebel i Wiśniewską z Wrocławia. W tym spotkaniu zdecydowanie lepsze były miejscowe, które ograły rywalki 21:12. W finale w pierwszej partii mieszkanki Poznania potwierdziły swoją świetną formę, ale w kolejnych dwóch setach minimalnie lepsze były ubiegłoroczne wicemistrzynie siatkarskiego cyklu organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. – To nasza kolejna wizyta w stolicy Wielkopolski, która kończy się na podium – mówi zadowolona Paulina Sdebel. – Nie mamy nic przeciwko żeby w przyszłym roku było podobnie – dodaje Paulina Wiśniewska.

Trzecie miejsce zajęły Agnieszka Krawczyk z Krakowa i Adrianna Gaś z Cieszyna, które w meczu o brąz pokonały Kamilę Płaczek z Jankowa Przygodzkiego i Sylwię Kwaśnik z Poznania.

Pary z Wielkopolski zdominowały miksty

Wiele z zespołów rywalizujących w turnieju pań zdecydowało się również na grę w kategorii par mieszanych. Przed turniejem wśród faworytów organizatorzy wskazywali na pary Kamila Płaczek (Janków Przygodzki) i Michał Muszyński (Wilczyn) oraz Monika Gajtkowska (Poznań) i Damian Marcjan (Września). Obie drużyny spisały się w tej roli znakomicie i spotkały się w finale. Kibice zgromadzeni na Basenie Letnim Chwiałka spodziewali się niezwykle zaciętego pojedynku, jednakże wbrew oczekiwaniom mecz ten był dość jednostronny. – Prawdziwym wyzwaniem było rozegranie jednego dnia turnieju żeńskiego i mikstów. Jestem bardzo zadowolona z osiągniętych wyników – mówi Monika Gajtkowska, która do drugiego miejsca w turnieju żeńskim dołożyła złoto w mikstach. – Od samego rana gra układała nam się wprost koncertowo, co przyniosło efekt w postaci pierwszego miejsca w turnieju. Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy – wtóruje partnerce Damian Marcjan. Na najniższym stopniu podium stanęli Anna Lipińska z Warszawy oraz Michał Głowacki z Białegostoku, którzy w ostatnim swoim spotkaniu pokonali Karolinę Bugiel z Bornego Sulinowa oraz Przemysława Bogutę z Międzyrzecza.

Tour de Pologne w wykonaniu złotych medalistów

W niedzielę do rywalizacji przystąpiły 32 zespoły męskie. Rywalizacja obfitowała w wiele niezwykle wyrównanych spotkań, w których czasem jeden błąd decydował o końcowym wyniku. Od samego rana największe wrażenie robiła gra Tomasza Jaroszczaka z Suchego Lasu oraz Kamila Warzochy z Rzeszowa oraz Marcina Szczechowicza ze Zbąszynia i Kamila Radzikowskiego z Olsztyna. Obie drużyny bez porażki zameldowały się w finale, w którym bezkonkurencyjni okazali się być reprezentanci województw Wielkopolskiego i Podkarpackiego. – Przejechałem ponad 600 kilometrów żeby móc wziąć udział w Chwiałce Volley, ale jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na tę podróż. Jestem pod dużym wrażeniem infrastruktury na Basenie Letnim Chwiałka, marzę o takim obiekcie u siebie – komentuje na gorąco Kamil Warzocha. – W sobotę wieczorem zakończyłem rywalizację w turnieju Mistrzostw Polski w Kołobrzegu, więc mimo że mieszkam w Poznaniu, również miałem kilkaset kilometrów do przejechania. Warto było - dodaje Tomasz Jaroszczak, najlepszy zawodnik turnieju.

Wartościowe nagrody

Organizatorzy wręczyli najlepszym drużynom gratyfikacje finansowe, puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia – Profi Lingua, Przystań Med i Cisowianka – oraz patronów medialnych – Napiachu.pl, Radio Poznań i Radio Afera. Chwiałka Volley 2020 była drugą odsłoną Wielkopolskiego Wielkiego Szlema – plażowego porozumienia pomiędzy inicjatorami największych imprez siatkarskich w regionie. Przed nami kolejne sportowe emocje związane z Plażą Wrze (8-9 sierpnia) oraz turniejem Piach i Podróże (15-16 sierpnia), które odbędą się odpowiednio we Wrześni i na Oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

plakat Chwiałka Volley 2020

Wyniki

  • 1 sierpnia godzina 8:00 Chwiałka Volley turniej żeński - wyniki (PDF)
  • 1 sierpnia godzina 13:00 Chwiałka Volley turniej mikst - wyniki (PDF)
  • 2 sierpnia godzina 9:00 Chwiałka Volley turniej męski - wyniki (PDF)

Organizatorzy

Partnerzy

Patroni Medialni

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek

Organizator

Dział Organizacji Imprez

ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań

tel. 61 83 57 917

e-mail: