Na Falach 2019 - ludzie na koncercie, scena nad Maltą (fot. Karolina Kiraga)

Tegoroczne koncerty zostały odwołane ze względu na epidemię koronawirusa i idącą w ślad za nią sytuację sanitarną w Polsce.

– W momencie wybuchu epidemii mieliśmy już gotowy program całego cyklu. Mamy nadzieję, że uda się go w pełni zrealizować w nowych terminach w przyszłym roku – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, które były odpowiedzialne za organizację Na Falach.

Cykl koncertów odbywa się od 2018 roku nad jeziorami Maltańskim i Strzeszyńskim i cieszy się ogromną popularnością. Do Poznania przyjeżdżają latem najlepsi muzycy, a bilety na ich występy są bezpłatne.

– W ubiegłym roku w naszych koncertach uczestniczyło 71 tysięcy osób – mówi Marcin Kostaszuk, wicedyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania. – Przy obecnych ograniczeniach ten sam cykl wydarzeń mogłoby obejrzeć maksymalnie 1500 odbiorców, co czyniłoby Na Falach imprezą elitarną i niedostępną. Czekając na przyszły rok wspierajmy wspólnie lokalną branżę muzyczną: wykonawców, autorów, kluby i sklepy muzyczne – za rok postaramy się odwdzięczyć poznańskim miłośnikom muzyki najlepszym line–upem w historii Na Falach.

Cykl wcześniej funkcjonował na rozrywkowej mapie miasta jako Żywiec Miejskie Granie oraz Maltańska Scena Muzyczna. W zeszłym roku na scenach tego projektu zaprezentowali się między innymi: Kamil Bednarek, Daria Zawiałow, Mrozu czy Natalia Przybysz.