basen w parku Kasprowicza

Aby uruchomić pływalnię Chwiałka, potrzeba ok. 2200 metrów sześciennych wody (część została przepompowana z basenu krytego). Do otwartego basenu w parku Kasprowicza trzeba było nalać jej ok. 1600 m³. Oba zbiorniki zostały już napełnione. Następny krok to uzdatnianie wody i przeprowadzenie badań.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji planują uruchomienie pływalni letnich na przełomie czerwca i lipca. Pracownicy na bieżąco będą śledzić stan przepisów związanych z epidemią, by dostosowywać obiekty do obowiązujących restrykcji.

POSiR pracuje również nad wdrożeniem na basenach letnich procedur bezpieczeństwa, zgodnych z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Pracownicy i służby ratownicze zostaną przeszkolone w zakresie czynności związanych z obostrzeniami obowiązującymi podczas pandemii COVID-19.

W tym sezonie, tak jak w poprzednim, na poznaniaków i turystów czeka wiele atrakcji. Zarówno na Chwiałce, jak i w parku Kasprowicza do dyspozycji pływających są 3 baseny: 50-metrowy pływacki, mały ze zjeżdżalnią oraz brodzik z urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Dostępne są tam także m.in. boiska do siatkówki plażowej, punkty gastronomiczne i duże pola do plażowania (korzystając z tych przestrzeni zachować należy dystans społeczny, co najmniej 2 metry).

baseny w parku Kasprowicza
baseny w parku Kasprowicza
baseny w parku Kasprowicza

autor: AJ, źródło: poznan.pl