Aktualności

Najświeższe informacje

baner Chwiałka Volley 2020

Rozgrywki będą się toczyć w trzech kategoriach i potrwają dwa dni.

Cieszy nas, że nasze zawody są popularne wśród zawodników z całej Polski, a imprezą zaczynają się interesować także zawodnicy zagraniczni – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Łukasz Miadziołko. – Co roku miejsca na listach startowych znikają w ekspresowym tempie. Tym razem miejsca w męskim turnieju rozeszły się w minutę – dodaje.

Chwiałka Volley 2020 turniej żeński

Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o 8:00 od zawodów żeńskich. Tytułu sprzed roku bronić będą Julia Jurczyk-Bury ze Stargardu oraz pochodząca z Piły Anna Urych-Turska. Zrewanżować się za porażkę
w ubiegłorocznym finale będą chciały mieszkanki Wrocławia – Paulina Wiśniewska i Paulina Sdebel. W gronie faworytek znajdują się również Agnieszka Krawczyk (Kraków) i Adrianna Gaś (Cieszyn) oraz Katarzyna Lipska z Gdańska i Anna Łozowska, która w minionym sezonie reprezentowała barwy klubu Ligi Siatkówki Kobiet – Volley Wrocław. Największe szanse wśród wielkopolskich zespołów mają drużyny Gajtkowska/Kozłowska oraz Płaczek/Kwaśnik. Najważniejsze rozstrzygnięcia odbędą się około godziny 14:30.

Chwiałka Volley - turniej żeński

Chwiałka Volley 2020 turniej mikst

Tego samego dnia około godziny 13:00 rozpocznie się turniej par mieszanych. Na listach startowych znajdują się zarówno zawodniczki grające w kategorii żeńskiej, jak i takie które przyjadą na Chwiałkę Volley 2020 specjalnie na drugą odsłonę zawodów. W mikstach zdecydowanie trudniej wskazać jest pretendentów do tytułu. O końcowym triumfie marzą z pewnością Anna Lipińska i Michał Głowacki
z Warszawy i Agnieszka Krawczyk oraz Kamil Grzanka (Sieradz). O miejscu na podium myśli również nadmorska para – Katarzyna Lipska oraz Igor Ciemachowski. O najcenniejsze trofea powalczą również drużyny miejscowe, jak choćby – Gajtkowska/Marcjan, Płaczek/Muszyński czy Puławska/Poznański. Mecze finałowe odbędą się około godziny 18:00.

Chwiałka Volley 2020 turniej męski

W niedzielę punktualnie o 9:00 zabrzmią pierwsze gwizdki zawodów w kategorii męskiej. Chęć udziału zgłosiło ponad 70 zespołów. Ostatecznie na Basenie Letnim Chwiałka zaprezentują się trzydzieści dwie z nich. Turniej jest bardzo mocno obsadzony, wskazanie faworytów jest więc trudne. Warto zwrócić uwagę na parę Marcin Szczechowicz i Kamil Radzikowski, którzy poza wspólnymi startami prowadzą znane siatkarskie marki takie jak Proskos, Napiachu.pl czy Piach i Podróże. O triumfie w Chwiałka Volley 2020 myślą również Linas Petravičius i Matas Navickas z Kowna oraz Dmitryi Shvets i Vlodymyr Kushch. Na ich drodze do podium spróbują stanąć między innymi Tomasz Jaroszczak (Suchy Las) i Martin Chiniewicz (Warszawa) oraz Tomasz Waligóra i Michał Sadowski, reprezentujący Gliwice. Jak co roku bardzo silne zespoły przyjadą również z Wrocławia. Kluczowe spotkania turnieju męskiego zaplanowano około godziny 17:00.

Chwiałka Volley - turniej męski

Wartościowe nagrody

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali trofea dla najlepszych zespołów turnieju. W każdej z kategorii zespoły rywalizować będą o 1500 złotych i nagrody rzeczowe. Wśród nich znajdują się między innymi kursy językowe ufundowane przez Profi Lingua, usługi fizjoterapeutyczne, treningi personalne i masaże w studio Przystań Med czy uchwyty do piłek od Napiachu.pl. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się między innymi profesjonalna koszulka lub top zawodniczy. Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR znajduje się na stronie Chwiałka Volley i w mediach społecznościowych Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji
i Chwiałki Volley.

Partnerem imprezy obok wspomnianych wyżej fundatorów nagród jest Cisowianka, która dostarcza wodę dla zawodników. W tym roku Chwiałka Volley uczestniczy w projekcie Wielkopolski Wielki Szlem – plażowym porozumieniu pomiędzy organizatorami najlepszych zawodów w województwie. Obok turnieju organizowanego przez POSiR są to Grand Prix Zbąszynia, Plaża Wrze oraz Piach i Podróże.