Aktualności

Najświeższe informacje

Phoenix Kids Półmaraton
fot. Adam Ciereszko

Uczestników w wieku od 1 do 12 lat można już rejestrować poprzez formularz online dostępny na stronie 15. Poznań Półmaratonu. Przez metę zlokalizowaną na placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w sobotę 15 kwietnia może przebiec łącznie aż 900 dzieci.

– Tak duży limit to nasza odpowiedź na rosnące zainteresowanie i frekwencję z poprzednich edycji imprezy – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu. – Cieszy nas, że poznański półmaraton w coraz większym stopniu angażuje całe rodziny. Dzięki temu rośnie nam nowe pokolenie biegaczy.

fot. Adam Ciereszko

W liczbie 900 uczestników Phoenix Kids Półmaratonu zostały ustanowione mniejsze limity dla poszczególnych grup wiekowych. Dla najmłodszych jest to 200 zawodników w jednym biegu (dystanse 100, 200 i 400 m), a dla dzieci urodzonych w roku 2014 i starszych (dystanse 500 i 800 m) limit zgłoszeń wynosi 150. Szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć na naszej stronie Biegi dla dzieci i młodzieży. Warto również zapoznać się z Regulaminem imprezy (PDF). Zapisy drogą internetową potrwają do 13 kwietnia. W przypadku wolnych miejsc 14 i 15 kwietnia będzie możliwość osobistego zapisania dziecka w biurze 15 Poznań Półmaratonu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po raz drugi sponsorem tytularnym biegów dla dzieci jest Fundacja PHO3NIX, która stawia sobie za cel wspieranie sportowych pasji dzieci i młodzieży.

fot. Adam Ciereszko