Plakat wydarzenia - zawodnik na motorze

Trwa sprzedaż biletów online na to wydarzenie. W wejściówki można zaopatrywać się na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwsie ebilet.pl. Więcej szczegółów na temat wydarzenia można sprawdzić na stronie zawodów.

Enea European Team Speedway Championship to powrót do prawdziwej rywalizacji drużynowej na żużlu, tak lubianej przez kibiców. Każdy zespół będzie się składał z 4 zawodników i rezerwowego. Formuła turnieju przewiduje 20 wyścigów, po których wyłonieni zostaną medaliści Enea European Team Speedway Championship czyli – przechodząc na język polski – Enea Drużynowych Mistrzostw Europy.

Wszystkie zespoły potwierdziły udział w najsilniejszych składach. Możemy więc być pewni, że na poznańskim torze zobaczymy czołowych żużlowców na świecie. Zwycięski zespół otrzyma okazały puchar, a pula nagród dla wszystkich uczestników wyniesie 70 tysięcy euro. Składy poznamy na początku maja. Poszczególnym drużynom przydzielono już numery startowe. Wygląda to następująco: #1-4, 17 – Dania; #5-8, 18 – Szwecja; 9-12, 19 – Polska; 13-16, 20 – Wielka Brytania.

– Od dawna myśleliśmy o powrocie do klasycznej rywalizacji drużynowej i wreszcie się to udało – po raz pierwszy pojedziemy o tytuł mistrzów Europy. Składy będą pięcioosobowe, jestem pewien, że taka formuła wpisuje się w oczekiwania kibiców. Mam zapewnienie od menedżerów poszczególnych reprezentacji, że wszyscy pojadą w najsilniejszych zestawieniach personalnych. Jestem pewien, że czeka nas wspaniała impreza, która w kolejnych latach doczeka się także eliminacji i będzie się odbywała niezależnie od Drużynowego Pucharu Świata – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe oraz szef Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Na zawody zapraszają Ministerstwo Sportu i Turystyki, FIM Europe, Polski Związek Motorowy, Grupa Enea, Miasto Poznań, Speedwayevents.pl oraz PSŻ Poznań.