Trzech chłopców na rowerach

Listy startowe zawodów już zostały zamknięte. Najmłodsi uczestnicy, w wieku od 1 do 8 lat startują w konkurencjach triathlonowych, starsi zawodnicy od 9 do 15 lat biorą udział w aquathlonie, ale to nie wszystko. Oprócz startów indywidualnych sportowe rodziny czeka nie lada gratka, na poznańskiej Chwiałce odbędą się także sztafety rodzinne w ramach Family Poznań Aquathlon, konkurencji promującej sport, zabawę i integracje. Drużyny złożone z dzieci i rodziców mierzą się w ramach wyścigu w dwóch dyscyplinach: pływaniu i biegu. Specjalny system liczenia punktów pozwala na zachowanie zasady fair-play i beztroskiej rywalizacji.

Chłopiec biegnie z rowerem obok towarzyszy mu dorosły

– Celem zawodów Enea Junior Poznań Triathlon jest nie tylko pojedynek "małych ludzi z żelaza", to także rozpowszechnianie sportu, jako formy spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja multisportu w Polsce. Dla wielu zawodników jest to pierwszy start w triathlonie i aquathlonie. Cieszymy się, że możemy pokazywać dzieciom jak wszechstronne i emocjonujące mogą okazać się multisporty, rozwijać ich pasję do aktywności fizycznej oraz krzewić kulturę sportu i rekreacji – podkreśla organizator zawodów Piotr Lisiecki.

Oprócz zmagań sportowych uczestnicy i kibice mogą skorzystać z szerokiej gamy atrakcji w Enea Strefie Rodzinnej Aktywności, w której nie braknie zabaw, warsztatów artystycznych i gier sportowych. 

Dzieci i dorośli w basenie podczas zawodów

Enea Junior Poznań Triathlon to zawody cenione na arenie polskiego triathlonu. Impreza po raz kolejny zyskała rozgłos zwyciężając w kategorii Lokalna Inicjatywa Sportowa 2022 Kongresu Sport Biznes Polska, stając na najwyższym miejscu podium jako Młodzieżowa Impreza Sportowa Roku w Poznaniu w 2021r  podczas Forum Poznańskiego Sportu oraz otrzymując I miejsce w kategorii Małe wydarzenie sportowe 2021 r. XVIII Gali Sportu i Biznesu DEMES.

Enea Junior Poznań Triathlon to idealna propozycja rodzinnej czerwcowej soboty i rozpoczęcia wakacji na sportowo. Zapraszamy 24 czerwca na zawody w samym sercu Poznania.

Dziecko wbiega na metę triatlonu

Więcej szczegółów dotyczących zawodów znajdziecie na platformie facebook https://www.facebook.com/juniorpoznantriathlon/ oraz stronie internetowej www.juniorpoznantriathlon.pl

Partnerem strategicznym zawodów jest Miasto Poznań, Sponsorem tytularnym firma Enea S.A., Partnerem organizacyjnym POSIR Poznań a sponsorami : PEPCO, Aquanet, Veolia, Enel-Med Stomatologia, HAMA, Coocazoo, Decathlon, Green Bike

plakat wydarzenia