Piłkarze grają w piłkę

Plakat turnieju - uśmiechnięci piłkarze z medalami na szyiKto zatriumfuje w 2022 roku?

W turnieju udział weźmie 8 zespołów: Liban, Uzbekistan, Algieria, Indie, Francja, Hiszpania, Portugalia i Polska składających się z 10 międzynarodowych studentów (studiujących w Poznaniu), reprezentujących swoje ojczyste kraje. Drużyny reprezentują konkretne kraje (co najmniej 4 zawodników musi być obywatelami tego kraju). Tylko 1 zespół może reprezentować konkretne państwo.

Podczas ostatniej edycji turnieju w 2019 roku wśród 8 grających zespołów (Wietnam, Etiopia, Ukraina, Hiszpania, Grecja, Iran, Zimbabwe i Polska) zwycięzcą okazała się drużyna z Grecji, która w finale pokonała Hiszpanię po serii rzutów karnych 3:2. W meczu o 3 miejsce, w którym stanęły na przeciwko siebie drużyny z Polski i Ukrainy po zaciętych dwóch połowach wynik na tablicy wskazywał remis 2:2. W rzutach karnych drużyna z Ukrainy zachowała więcej zimnej krwi i to oni ostatecznie zwyciężyli stając na trzecim miejscu podium.

Razem gramy, razem kibicujemy, razem świętujemy!

Euroasmus And Friends Cup od lat cieszy się wielką popularnością wśród zagranicznej społeczności akademickiej. Zorganizowane po raz pierwszy w 2012 roku, z okazji odbywających się w Poznaniu Mistrzostw Europy rozgrywki, do dzisiaj przyciągają wielu chętnych uczestników i pokazują, że dziedzictwo UEFA Euro 2012 jest wciąż żywe. Turniej spełnia też inną funkcję: integruje studentów z całego świata, uczących się w Poznaniu oraz promuje miasto na cały świat, dzięki obszernym fotorelacjom na portalach społecznościowych.

Organizator: Wielkopolska Pracownia Pomysłów

Partnerzy i sponsorzy: Miasto Poznań, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Stowarzyszenie ESN UAM Poznań, Polski Związek Piłki Nożnej, KKS Lech Poznań, Santanter Bank Polska, Pyrland Park, Organic Fitness Club

Piłkarze grają w piłkę