Czworo lekkoatletów pozuje do zdjęcia
fot. Adam Ciereszko

Wielu Polaków znajduje się bardzo wysoko na tegorocznych światowych listach wyników – zauważył wiceprezes PZLA Tadeusz Osik. - Jestem przekonany, że zawody będą na najwyższym poziomie.

97. PZLA Mistrzostwa Polski odbywają się w roku setnej rocznicy powołania Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Za przyznanie decyzji o organizacji imprezy w naszym mieście Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski podziękował władzom PZLA.

– To duży zaszczyt, na który Poznań zapracował, modernizując w ostatnich latach infrastrukturę lekkoatletyczną – podkreślił prezydent Solarski.

Fakt doskonałego przygotowania stadionu potwierdzili obecni na konferencji zawodnicy – Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Adrianna Szóstak oraz Robert Bryliński, którzy mieli okazję startować na Golęcinie niecałe dwa tygodnie temu podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix. Cała trójka wielkopolskich lekkoatletów przyznała, że dodatkowym bodźcem do osiągania dobrych wyników na będzie obecność na stadionie najbliższych.

Na konferencji gościł również lekkoatleta spoza Wielkopolski. Marcin Krukowski startujący w barwach Warszawianki Warszawa zapowiedział, że fantastyczny rekord Polski sprzed kilku dni w fińskim Turku (89.55) to nie jest jego ostatnie słowo.

Na dobre wyniki poznańskich lekkoatletów liczy dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewa Bąk. Kwalifikację olimpijską do Tokio podczas 97.PZLA Mistrzostw Polski może zdobyć pięcioro zawodników z naszego miasta.

Po moich ostatnich startach widać dużą progresję. Myślę, że w czwartek i piątek wyniki powinny być jeszcze lepsze – zapowiedziała Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, a Adrianna Szóstak obiecała, że będzie walczyć o pokonanie bariery 14 metrów w swoim czwartkowym starcie w finale trójskoku kobiet.

Podczas konferencji prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki Jacek Biernacki zaprezentował folder zawodów, który został uzupełniony o historię związku. O najważniejszych momentach wielkopolskiej lekkoatletyki piszemy w artykule 100 lat Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Jacek Biernacki z folderem mistrzostw Polski
Przedstawiciele Miasta Poznań i PZLA na konferencji
Zastępca Prezydenta Poznania Jędrzej Solarski