Boisko ze sztuczną nawierzchnią - Golęcin
fot. PIM

Dzięki inwestycji treningi i wszelkie zajęcia sportowe będzie można organizować komfortowo o każdej porze roku, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Pod dachem w kształcie balonu znajdzie się oddane do użytku w roku 2020 boisko do piłki nożnej wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną - czterotorową bieżnią wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą.

Planowane zadaszenie boiska rozgrzewkowego zostanie wykonane z podwójnej membrany, pomiędzy którą wtłaczane będzie ciepłe powietrze, co zapewni odpowiednią izolację termiczną przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Tak zaprojektowana sezonowa hala pneumatyczna zostanie przytwierdzona do podłoża systemem stalowych rur mocowanych do kotew gruntowych. Powietrze wdmuchiwane będzie między powłoki poprzez system grzewczo-nadmuchowy wyposażony w zasilanie awaryjne. W ramach inwestycji powstanie również oświetlenie oraz drzwi główne i awaryjne. Po zakończeniu sezonu, hala będzie rozkładana i przechowywana w magazynie. Przewiduje się również system retencji wód opadowych spływających z hali (zgromadzona woda posłuży do podlewania roślinności).

Zakończenie prac, które prowadzone będą tak, by możliwie najmniej zakłócały zajęcia sportowe na boisku, przewidziane jest pod koniec roku. Planuje się jedynie około miesięczną przerwę, podczas której obiekt będzie całkowicie zamknięty.

Podmioty, które chcą wziąć udział w postępowaniu przetargowym, mogą składać swoje oferty do 7 lutego.