Aktualności

Najświeższe informacje

NaFalach
fot. Pawel Rychter

Z uwagi na ograniczone możliwości parkowania w okolicy Strzeszynka, gdzie zlokalizowana będzie scena #NaFalach, najlepiej dotrzeć tam autobusami miejskimi i podmiejskimi. W ten rejon dojeżdża sześć linii: 146, 160, 195, 835, 836 i 837.

Autobusy linii 146 to najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców północy Poznania - Naramowic, Piątkowa, Podolan, północnej części Strzeszyna, ale także Winograd, którzy Pestką lub tramwajem na Naramowice mogą dotrzeć do przystanków na trasie 146.

160 rusza z dworca Garbary, skręca w ul. Solną, jedzie w kierunku Sołacza, ul. Nad Wierzbakiem i dalej ul. Wojska Polskiego. Na tej trasie mogą wsiąść osoby w centrum, a także mieszkańcy Sołacza, Winiar i Jeżyc. Później 160 przejeźdża przez "środek" Podolan. Specjalnie w dni koncertów linia 160 zostanie wydłużona po godz. 18 i zamiast kończyć trasę na przystanku Stary Strzeszyn, to pojedzie aż do Strzeszynka.

Jeśli ktoś wybiera się nad Strzeszynek z Ogrodów i Jeżyc, to może wybrać aż 4 linie: miejską 195 i podmiejskie - 835, 836 oraz 837. Ich ostatni odcinek przed Strzeszynkiem to idealne rozwiązanie dla mieszkańców Strzeszyna, bowiem jadą one ul. Koszalińską. Z kolei liniami podmiejskimi mogą nad Strzeszynek dotrzeć osoby z Kiekrza.

Łącznie w piątki wykonywanych będzie 38, a w sobotę 39 kursów. W przypadku linii miejskich (146, 160 i 196) odbywać się one będą pojazdami przegubowymi, czyli o większej pojemności. Linie 146 i 195 zostaną wzmocnione dodatkowymi kursami.

Na koncerty #NaFalach najlepiej dojechać wzmocnioną komunikacją publiczną, bowiem liczba miejsc parkingowych w okolicy jest ograniczona

Dojazd samochodem

W dni występów warto postawić na rower i komunikację miejską. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się przyjechać samochodem, to w dniu koncertów w okolicy jest około 700 legalnych miejsc do parkowania. Najlepszym i największym miejscem, gdzie jest parking na kilkaset aut, to teren Scout Camp przy pętli Strzeszynek. Specjalnie na koncerty udało się Scout Campowi zwiększyć tę liczbę - dodatkowe miejsca znajdować się będą za ich terenem (wjazd przez bramę Scout Campu).

Niezależnie czy ktoś przyjedzie samochodem, czy autobusem, to warto wybrać się na koncerty, które rozpoczynają się planowo o godz. 20:00, trochę wcześniej. Bardzo możliwe, że już około godz. 19 większość miejsca parkingowych będzie zajęta. Dzięki temu uniknie się tłoku i korków na ul. Koszalińskiej. Droga do Strzeszynka jest bowiem jednopasmowa zarówno od strony centrum, jak i Kiekrza. Nielegalne parkowanie przy ulicy stwarza niebezpieczeństwo dla ruchu, brak bezpiecznego przejazdu służb ratowniczych, ale także możliwości swobodnego mijania się aut, a szczególnie autobusów. Zarówno straż miejska, jak i policja będą patrolować okolicę i nakładać mandaty za nieprzepisowe parkowanie.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Więcej informacji o cyklu można znaleźć na podstronie cykle/nafalach

Źródło: poznan.pl