JBL Poznań

Zawody w sercu Wielkopolski to jedna z niewielu imprez triathlonowych w Polsce odbywających się w dużym mieście. Zawodnicy uwielbiają poznańską trasę, gdyż to właśnie wielu z nich w mieście przygotowuje się do startu.

Zawody odbędą się w szybkiej, dynamicznej formule na dystansie 1/8 zwanej potocznie „sprintem”. Dystans ten o długości 28,25 km charakteryzuje się najbardziej ściśniętą czołówką, która często do ostatnich metrów ściga się łeb w łeb. Zawodnicy rozpoczną rywalizacje skokiem do jeziora maltańskiego i pokonaniu etapu pływackiego, następnie wsiądą na rowery i ul. Warszawską udadzą się w stronę pod poznańskiego Swarzędza. Nawrotka będzie czekała na triathlonistów na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Sośnicką, skąd udadzą się z powrotem nad Jezioro Maltańskie, gdzie przyjdzie czas na ostatni etap biegowy składający się z okrążenia wokół jeziora. Po pokonaniu tej trasy poznamy mistrza i mistrzynie JBL Triathlon Poznań!

Czy takie wydarzenie sportowe jest dla każdego?

To już w tym tygodniu! Nie mogę się doczekać niedzieli, by spotkać się naszymi zawodnikami, którzy od lat tworzą ten niesamowity klimat. Wierzę, że i na tej edycji zobaczymy emocjonujące finisze na mecie. Odliczanie czas start! – mówi organizator zawodów z cyklu CIECH Tri Tour Wojciech Kruczyński.

Swoje pierwsze kroki w triathlonie postawić będą mogły także dzieci. Zamiłowanie do sportu od najmłodszych lat to cudowna sprawa i dlatego, jak co roku, organizatorzy JBL Triathlon Poznań razem z fundacją Pho3nix przygotowują specjalne zawody Pho3nix Triathlon Kids! Dla dzieci z roczników 2010, 2011, 2012, 2013 oraz 2014 przygotowano specjalny triathlon o skróconym dystansie. Dla młodszych pasjonatów sportu z roczników 2015, 2016 oraz 2017 przewidziano Duathlon.

Co, jednak gdy nasza pociecha jest jeszcze młodsza, a mimo to chce wziąć czynny udział w zawodach? Żaden problem! Dla najmłodszych entuzjastów przygotowano specjalny Bieg KIDS, który podzielono na kategorie wiekowe 2018, 2019 i 2020. Rodzice jednak nie muszą martwić się o nic. Poziom trudności jest specjalnie dopasowany do każdej kategorii. Dla wielu może to być pierwszy start w tego typu zawodach i początek wspaniałej pasji.

Oprócz części sportowej przewidzianych jest także wiele atrakcji, z których chętnie skorzysta publiczność. Mowa o stoiskach food tracków, gdzie każdy będzie mógł zjeść coś ciepłego i smacznego oraz strefie zabaw dla dzieci Pho3nix Kids Zone. Jednym umili to kibicowanie, a innym doda energii po ukończonym biegu.

JBL Triathlon Poznań odbędzie się w najbliższą niedzielę. Zapisy do zawodów nadal trwają, a liczbą chętnych wciąż się powiększa. Wszystkie zapisy i więcej informacji o nich pod adresem: JBL TRIATHLON POZNAŃ 2023 - 18 czerwca 2023 - STS-Live

Więcej informacji na stronie http://www.poznantriathlon.com.

Utrudnienia w ruchu

Organizacja imprezy triathlonowej nieodłącznie wiąże się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. W niedzielę, na czas zawodów wyłączona zostanie ul. Krańcowa na odcinku prowadzącym od ul. Warszawskiej do Nowego Zoo oraz ul. Warszawska na odcinku od ul. Krańcowej do granic miasta Poznania. Organizatorzy przy współpracy z Policją oraz miastem zadbali o cztery śluzy przejazdowe na trasie w trakcie trwania rywalizacji zawodników. Dodatkowe informacje pod nr infolinii 515 137 546 i na stronie internetowej https://zdm.poznan.pl