Miłosz Redzimski podczas gry w tenisa stołowego - fot. PZTS
fot. PZTS

Mecz Polski z Portugalią w Poznaniu odbędzie się dzięki staraniom Wydziału Sportu Urzędu Miasta oraz Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego i będzie dobrą okazją do uczczenia jubileuszu 90-lecia lokalnego związku. Rywalizacja zainauguruje zmagania w grupie, do której należy jeszcze reprezentacja Danii. Rywalizacja w grupie eliminacyjnej Drużynowych Mistrzostw Europy toczyć się będzie w systemie mecz i rewanż. Stawką jest awans do finałowego turnieju, który we wrześniu 2023 roku odbędzie sięw szwedzkim Malmoe.

Plakat meczu Polska Portugalia - trzech polskich zawodników podczas gry

Dla Poznaniaków będzie to świetna okazja do spędzenia świątecznego dnia na sportowo, bowiem wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zgromadzeni na poznańskim obiekcie oprócz obejrzenia pojedynku obu reprezentacji będą mieli okazję po meczu spotkać się z uzdolnionymi polskimi tenisistami, a podczas samego wydarzenia wziąć udział w losowaniach i wygrać atrakcyjne nagrody. Ci, którzy nie będą mogli przybyć na miejsce będą mieli możliwość śledzenia wydarzeń bezpośrednio z poznańskiej hali w TVP Sport.
W składzie naszej kadry wystąpić ma m.in. Samuel Kulczycki, który we wrześniu 2022 roku wywalczył tytuł Mistrza Europy do lat 21 w grze pojedynczej. To nie jedyny sukces zanotowany przez zawodnika uznawanego za wielką nadzieję polskiego tenisa stołowego. Wcześniej bowiem, w grudniu 2021 roku, wywalczył on tytuł wicemistrza Świata juniorów w grze pojedynczej. Jednym z partnerów Samuela Kulczyckiego podczas meczu rozgrywanego w stolicy Wielkopolski powinien być Miłosz Redzimski. On również podczas tegorocznych Mistrzostw Europy U21 zaliczył bardzo dobry występ zwieńczony brązowym medalem. Podobnie jak kolega z kadry narodowej świetnie spisał się również podczas portugalskiego czempionatu z grudnia 2021 roku. Miłosz Redzimski zdobył wówczas srebrny medal Mistrzostw Świada Kadetów w grze pojedynczej, co było pierwszym tego typu medalem w historii.

Mimo swojego młodego wieku – aktualnie ma 16 lat - Miłosz już na dobre wkroczył do seniorskiej rywalizacji. W latach 2021-2022 zdobywał brązowe medale w grze pojedynczej o Mistrzostwo Polski. Nastoletni tenisista w wieku zaledwie 12-stu lat zadebiutował w meczu Lotto Superligi. Choć obaj zawodnicy zdecydowanie dopiero się rozkręcają trudno wyobrazić sobie bez nich kadrę narodową, gdyż swoją renomę uzdolnionych zawodników potwierdzili już nie tylko na krajowym podwórku.

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik podczas meczu debla - fot. PZTS

Materiały: Wydział Sportu UMP i Polski Związek Tenisa Stołowego.