Aktualności

Najświeższe informacje

Boisko - widok z lotu ptaka

Inwestycja obejmowała budowę nowego boiska do piłki nożnej oraz czterotorowej bieżni poliuretanowej wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą.

– Miasto Poznań stawia na sport. Nowe boisko do piłki nożnej na Golęcinie to już kolejny obiekt oddany do użytku w ostatnim czasie. Wśród inwestycji wartych podkreślenia jest m.in. basen na os. Piastowskim, modernizacja obiektów sportowych nad Maltą, dwa nowe skateparki czy park Starołęka Mała. W naszym mieście organizowane są prestiżowe imprezy sportowe. Wspieramy także poznańskie talenty. Co roku przyznawane są Nagroda Sportowa oraz Stypendium Sportowe Miasta Poznania – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowe boisko podczas dużych imprez lekkoatletycznych rozgrywanych na sąsiednim stadionie przy ul. Warmińskiej będzie pełniło funkcję obiektu rozgrzewkowego. Pierwszym poważnym sprawdzianem będzie mityng Poznań Athletics Grand Prix, który odbędzie się 11 września. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaproszą do startu największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki. Swój udział potwierdziła już Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, członkini medalowej sztafety 4x400 m, mistrzyni Europy, wicemistrzyni Świata w tej konkurencji.

Na co dzień obiekt będzie służył szkoleniu młodych sportowców. Ze sztucznej murawy będą korzystać kluby i szkółki piłkarskie, a z bieżni i urządzeń kluby i szkółki lekkoatletyczne. W przypadku, gdy obiekt będzie wolny, będą mogli trenować na nim indywidualnie wszyscy chętni.

Przez najbliższych kilka dni będzie trwała procedura uzyskiwania przez obiekt certyfikatu FIFA Quality. W tym czasie będzie możliwe tylko korzystanie z bieżni i urządzeń lekkoatletycznych. Dla piłkarzy obiekt będzie otwarty od 20 sierpnia.

Boisko - widok ogólny
Uczestnicy otwarcia na murawie boiska
Prezydent Solarski strzela rzut karny
Boisko - widok ogólny