Na Falach - plakat

Poznań obecnie mieści się w czołówce miast z największą liczbą osób w pełni zaszczepionych - to 65 proc. wszystkich mieszkanek i mieszkańców.

– Koncert to ukłon Miasta w stronę tych osób, których postawa powoduje, że wszyscy możemy poczuć się bezpieczniej – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dzięki osobom zaszczepionym powrót do rzeczywistości bez obostrzeń staje się bliższy i za to serdecznie im dziękuję.

Koncert #NaFalach składać się będzie z dwóch występów. W pierwszym z nich na scenie pojawi się Paulina Przybysz z zespołem. Artystka, która wraz z siostrą Natalią zaczynała karierę jako zespół Sistars, od lat kontynuuje ją solowo – najpierw jako Pinnawela, następnie pod własnym nazwiskiem. W 2018 roku odebrała Fryderyka za album Chodź tu, a w 2020 roku ukazał się jej ostatni krążek zatytułowany Odwilż.

Paulina Przybysz pojawi się w Poznaniu w podwójnej roli. Po swoim pełnowymiarowym koncercie wystąpi w składzie Albo Inaczej. To wyjątkowy projekt, w którym bierze udział wielu artystów i artystek. Interpretują oni tekst najbardziej znanych hip-hopowych utworów w nowych przygotowanych specjalnie dla nich aranżacjach. Pod szyldem Alkopoligamii ukazały się już trzy wydawnictwa z tej serii. Do najpopularniejszych utworów należą między innymi Jest Jedna Rzecz Peji w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, Bez ciśnień Zipery w wersji Beaty Kozidrak czy Czerwona Sukienka Fisza zaśpiewana przez Justynę Święs.

– Projekt Albo Inaczej powstał po to, aby zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie: że polscy raperzy potrafią pisać genialne teksty oraz że muzyka potrafi łączyć artystów z kompletnie różnych światów – mówi Witold Michalak, pomysłodawca tego przedsięwzięcia. – W Poznaniu wystąpimy w składzie: Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Te-Tris, Kasia Lins, Natalia Nykiel, Emil Blef, Eldo i Piotr Zioła. Zapraszam wszystkich do udziału w koncercie – dodaje.

Organizacja koncertu to wspólna inicjatywa Miasta Poznania i jego Młodzieżowej Rady.

– Umówiliśmy się wspólnie, że wydarzenie będzie okazją do promocji szczepień wśród młodzieży – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. – Wszyscy chcemy, by zniesiono ograniczenia, które wynikają z ryzyka zachorowania na COVID-19, chcemy też wrócić do normalnego rytmu pracy i nauki. Tryb działania szkół jest niestety nadal uzależniony od liczby zaszczepionych. Mówiąc młodzieży: "zaszczep się i bądź bliżej muzyki", zachęcamy do podjęcia odpowiedzialnej i ważnej decyzji.

Jak przygotować się do koncertu?

Na wydarzenie należy zabrać certyfikat szczepienia – tylko on będzie uprawniał do wejścia w strefę koncertową. Dokument można wydrukować lub pobrać na telefon, a następnie okazać go przy wejściu. Osoby, które pokażą certyfikat, otrzymają opaskę uprawniającą do udziału w wydarzeniu, a także drobny upominek. Będzie to worek-plecak, który będzie pamiątką z koncertu, a jednocześnie podziękowaniem dla zaszczepionych poznaniaków za obywatelską postawę.

Osoby, mające medyczne przeciwwskazania do szczepień, będą mogły posłuchać występów artystów w specjalnie dla nich przygotowanej przestrzeni – wejście do niej będzie możliwe na podstawie oświadczenia.

Koncert Pauliny Przybysz rozpocznie się o godz. 19:00, a występ w ramach projektu Albo Inaczej – o 20:30. Strefa opaskowania będzie czynna od godz. 17.30, a otwarcie bram nastąpi o 18.30. Scena koncertowa stanie w pobliżu plaży. Mapka znajduje na zamieszczonej obok fotografii.

Komunikacja w dniu koncertu

W celu ułatwienia dojazdu na koncert transportem publicznym Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację autobusową – m.in. po zakończeniu wydarzenia uruchomiona zostanie dodatkowa linia nr 105 na trasie Strzeszynek – rondo Kaponiera.

Wzmocnienie komunikacji autobusowej przed i po koncercie:

  • Linia nr 146 – wszystkie kursy z przystanku Boranta od godz. 16:25 do końca dnia będą wydłużone do pętli Strzeszynek (odjazdy ze Strzeszynka od godz. 17:01 do 18:01 co pół godziny, od godz. 18:30 do 22:00 co pół godziny i o 22:32),
  • Linia nr 160 – wszystkie kursy z Garbar od godz. 16:40 do 18:39 oraz o godz. 21:39 i 22:12 będą wydłużone do pętli Strzeszynek (odjazdy ze Strzeszynka o godz. 17:15, 17:45, 18:14, 18:45, 19:12, 22:12 i 22:45),
  • Linia nr 195 – wykonane będą dodatkowe kursy na trasie Ogrody – Strzeszynek (odjazdy z Ogrodów o godz. 16:47, 17:25, 18:00 i 18:15, odjazdy ze Strzeszynka o godz. 17:07, 17:45, 18:18 i 18:33).

Wzmocnienie komunikacji autobusowej po koncercie:

  • W godz. 22:00 – 22:45 uruchomiona zostanie specjalna linia nr 105 na trasie: STRZESZYNEK – Koszalińska – Golęcińska – Wojska Polskiego – Niestachowska – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Bukowska – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA

mapa

AJ/ AW/ WZiSS (poznan.pl)