Aktualności

Najświeższe informacje

Pływalnia Rataje (fot. Adam Ciereszko)
fot. Adam Ciereszko

– Sezon, który właśnie dobiega końca, był dla nas dużym wyzwaniem. Przygotowaliśmy obiekty do działania w warunkach obostrzeń sanitarnych. Przez dwa miesiące wakacji dostarczaliśmy poznaniakom bezpieczną i komfortową usługę. Odwiedziło nas w tym czasie blisko 50 tysięcy osób – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Startują pływalnie kryte

Wszyscy miłośnicy pływania mogą przenieść się na pływalnie kryte. We wtorek 1 września startuje basen na Osiedlu Piastowskim, a 14 września Chwiałka. Od końca lipca poznaniacy mogą korzystać z Pływalni Miejskiej Atlantis.

Z prowadzonych przez POSiR basenów można korzystać zarówno indywidualnie, jak i podczas zajęć zorganizowanych (nauka, doskonalenie pływania, aquafitness itp.). Godzinny bilet na basen Rataje i Atlantis to koszt 14 i 12 złotych (odpowiednio: bilet normalny i ulgowy). Pełen cennik, harmonogramy zajęć oraz dostępności torów można znaleźć wyszukując wybraną pływalnię na naszej stronie. Pływalnia na osiedlu Piastowskim działa od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 22.00, a Atlantis w godz. 6.00 – 22.30. W soboty, niedziele i święta obie pływalnie działają od 7.00 do 22.00.

Ludzie na basenie i na słupkach startowych (fot. Adam Ciereszko)

Osoby korzystające z obiektów basenowych są zobowiązane do dezynfekcji rąk. Środki odkażające będą dostępne przy kasach. Osoby wchodzące na pływalnię powinny mieć maseczkę, którą można zdjąć dopiero w szatni. Zwracamy uwagę na zachowanie dystansu społecznego, zachowujemy odstęp i pamiętamy, że przy kasie może się znajdować tylko jedna osoba. Wspólne pomieszczenia oraz urządzenia będą regularnie dezynfekowane przez pracowników pływalni, a szafki, paski, transpondery i sprzęt do nauki pływania po każdym użyciu.

Nauka pływania

7 września na pływalniach Rataje oraz Atlantis ruszają zajęcia nauki i doskonalenia pływania. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Na basenach POSiR realizowany jest również cykl zajęć Trener Senioralny finansowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia dla osób w wieku 55+ prowadzi Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego.

Przeczytaj więcej na temat zajęć zorganizowanych.

Osoby chętne do udziału w zajęciach mogą kontaktować się bezpośrednio z wybraną pływalnią. Kontakt do nich znajdziemy, klikając w powyższy link. Zajęcia zorganizowane na Chwiałce ruszą 14 września.

Ludzie na basenie (fot. Adam Ciereszko)