Kąpielisko Krzyżowniki - ludzie kąpią się w jeziorze
fot. Adam Ciereszko

Koniec sezonu na kąpieliskach i pływalniach letnich

Cztery kąpieliska miejskie – Rusałka, Strzeszynek, Krzyżowniki i Kiekrz – działały od 3 czerwca do 31 sierpnia. Nieco krócej poznaniacy mogli wypoczywać na basenie letnim Chwiałka (do 25 sierpnia), a nieco dłużej na pływalni letniej Kasprowicza, która jest czynna do 3 września. Obie letnie pływalnie POSiR od drugiej połowy czerwca gościły łącznie ponad 63 tys. chętnych do kąpieli. Poza kąpielą, odwiedzający te obiekty mieli do dyspozycji dodatkowe atrakcje – boiska do siatkówki plażowej, punkty gastronomiczne, a na kąpieliskach także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Na żadnym z obiektów POSiR nie doszło do poważnych wypadków.

Pływalnia letnia Chwiałka - ludzie w basenie

Wypoczynek dla dzieci i rodzin

Podczas sześciu turnusów półkolonii multisportowych z oferty Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji skorzystało prawie 240 dzieci w wieku 7-12 lat. W ramach Akcji Lato POSiR proponowały również najmłodszym bezpłatne wejścia na obiekty sportowe (baseny, bowling). Z tej możliwości skorzystało blisko 500 osób. W trzech rodzinnych wycieczkach krajoznawczych wzięło udział 150 osób, a trzy spływy kajakowe (Wełna, Gwda i Warta) zgromadziły w sumie 72 uczestników. Chętnych nie brakowało również podczas zajęć wakacyjnych na pływalniach krytych. W nauce pływania na deskach SUP, kajakach oraz w zabawach z instruktorem na pływalniach Rataje, Winogrady i Atlantis wzięło udział ponad 500 dzieci.

Półkolonie z POSiR - dzieci w parku linowym wspinają się na drzewa

30 tysięcy melomanów #NaFalach

30 tys. uczestników, 8 koncertów, 6 dni i 2 lokalizacje – tak w liczbach można przedstawić tegoroczny cykl koncertów #NaFalach. Do sceny nad Jeziorem Strzeszyńskim dołączyła także dobrze znana mieszkańcom naszego miasta lokalizacja nad Maltą. Poznańska publiczność była świadkiem wielkich powrotów. NaFalach artyści Paktofoniki powrócili do grania materiału sprzed 20 lat. Nie zabrakło także mocnych debiutów (Matylda / Łukasiewicz). Rekordową frekwencję zanotowaliśmy podczas koncertu Dawida Kwiatkowskiego (około 7 tys. osób), niewiele mniej bawiło się podczas występów Kamila Bednarka oraz Paktofoniki. Warto wspomnieć, że wszystkie koncerty były bezpłatne, a inauguracja cyklu była możliwa dzięki wsparciu z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z oferty letniej przygotowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się z poznaniankami i poznaniakami podczas Akcji Lato obfitujące w równie ciekawe punkty programu. Zapraszamy do korzystania z regularnej oferty POSiR. Obecnie działają 3 baseny kryte: Atlantis, Winogrady i Rataje, a od połowy września dla amatorów pływania otworzy się również Chwiałka.

NaFalach - Scena na Strzeszynku tłum widzów na koncercie, fot. Karolina Kiraga