Marathon Cup - Stadion Młodzieżowego Ośrodka Sportowego - piłki na podstawkach w tle zawodnicy
materiały organizatora

Klub Sportowy Koziołek Poznań organizuje tę imprezę po raz trzynasty. Marathon Cup 2022 ma być nie tylko festynem piłkarskim, ale także stojącą na wysokim poziomie rywalizacją. Do Poznania przyjadą najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej w naszym kraju. Po raz trzeci impreza potrwa aż dwa dni i odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania oraz pomocy firm Marathon International oraz Millano Group.

Specjalnymi gośćmi turnieju będą drużyny z Niemiec czyli SV Rot-Weiss Viktoria Mitte oraz Oranje Berlin. W imprezie udział wezmą też zespoły kategorii wiekowej żaka starszego z całej Polski, a wśród nich Pogoń Szczecin oraz Warta Poznań. Ciekawe jak zespoły Ekstraklasowe poradzą sobie w tym roku?

Marathon Cup - chłopcy walczą o piłkę

W pierwszej rundzie zespoły zagrają w czterech grupach, na czterech boiskach, każdy z każdym. W rundzie finałowej, w niedzielę, drużyny rywalizować będą w ten sam sposób, z tym że organizatorzy skojarzą ze sobą zespoły o podobnym potencjale. Najlepsi powalczą o ostateczne zwycięstwo w imprezie. W ten sposób każda drużyna rozegra w dwa dni aż 13 spotkań.

W imprezie udział wezmą także dwa zespoły gospodarzy. Trener KS Koziołek Poznań, Błażej Antczak, liczy, że zespoły KS Koziołek Poznań zaprezentują się równie dobrze na tle rówieśników, jak w poprzednich latach. Większość zawodników trenuje od trzech lat. Za nimi pierwsze sukcesy, ale Marathon Cup 2022 wydaje się największym wyzwaniem. Poziom turnieju będzie z pewnością bardzo wysoki.

Marathon Cup - drużyna młodych piłkarzy z trenerem

Na uczestników, kibiców i gości Marathon Cup 2022 czeka wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali pokaz freestyle football, dmuchane zamki dla najmłodszych, gry i konkursy dla młodych kibiców, a także boisko do gry 3 na 3. Dołącz w dowolnym momencie i zagraj o ciekawe nagrody. Na obiekcie pojawi się także największy w Europie food truck ze smakołykami dla tych starszych, jak i najmłodszych!

Sztandarowa impreza KS Koziołek Poznań jest największym turniejem tego rocznika w naszym regionie. Zaczynamy w sobotę, 30 kwietnia, o godzinie 9.00. Pierwsza faza turnieju zakończy się o godzinie 17.00. W niedzielę wrócimy do gry o 9.00. Uroczysta dekoracja zaplanowana jest na godzinę 15.30. Zapraszamy na boisko Młodzieżowego Ośrodka Sportowego wszystkich kibiców oraz młodych piłkarzy wszystkich kategorii wiekowych!

Marathon Cup - trener w otoczeniu młodych piłkarzy z pucharem