Kolaż zdjęć - kajak - dzieci w brodziku - ludzie na koncercie przy scenie

Atrakcji na to lato jest mnóstwo, a zorientowanie się w ofercie ułatwi specjalny kalendarz przygotowany przez POSiR.

Kliknij aby powiększyć

Kalendarz w wersji dostępnej (ODS)

Najwięcej propozycji czeka na najmłodszych. Dla dzieci i młodzieży do 17 roku życia adresowane są wycieczki, spływy kajakowe, wejścia na obiekty sportowe (baseny letnie, kryte oraz bowling) oraz zajęcia z instruktorem. W przypadku tej oferty wymagana jest opieka rodzica lub opiekuna nad dzieckiem korzystającym z wybranych atrakcji.

- Te formy rekreacji od wielu lat cieszą się zainteresowaniem najmłodszych poznaniaków i poznanianek oraz ich rodziców – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Mam nadzieję, że znowu spędzimy pasjonujące momenty na wielkopolskich rzekach, w ciekawych miejscach i oczywiście na naszych obiektach. Nowością będą tutaj zajęcia z rodzinnego fitnessu i aqua aerobiku – ujawnia dyrektor Miadziołko.

Zapisy dzieci prowadzi Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. Na stronie Akcji Lato  możemy wybrać interesującą nas atrakcję i pobrać regulaminy oraz dokumenty potrzebne do zapisania dziecka. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo poprzez adresy podane w regulaminach.

Seniorzy w akcji – wydanie wakacyjne

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji szykują nowość także dla mieszkanek i mieszkańców 60+. W lipcu i sierpniu do zajęć z cyklu „Seniorzy w akcji” dołączą wspólne treningi nordic walkingu. Chętni będą się spotykali nad Maltą oraz na Golęcinie. Na te zajęcia seniorzy mogą przyjść z wnukami. Udział każdorazowo wymaga wcześniejszego zgłoszenia przez Poznań Kontakt: tel. 61 646 33 44, wew. 4. Dokumenty potrzebne do zgłoszenia oraz regulamin można znaleźć na podstronie Seniorzy w akcji. Zgodnie z harmonogramem w czasie wakacji odbywają się także inne propozycje z cyklu „Seniorzy w akcji” takie jak brydż, tańce, szachy, aerobik oraz gry planszowe i plastyka z wnukami. Za udział w tych aktywnościach pobierana jest opłata w wysokości 1 zł.

Bezpłatną wakacyjną ofertę POSiR uzupełniają koncerty na Falach, które również można odnaleźć w stworzonym przez POSiR kalendarzu.  Kontynuujemy także zapisy na półkolonie multisportowe. Więcej na temat tej formy wypoczynku piszemy na podstronie półkolonii.