szatnia Oddziału Rataje POSiR

Obecnie trwają jeszcze prace remontowe prowadzone przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (w ramach odrębnego zadania).

– Modernizacja rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku od prac dotyczących konstrukcji, czyli wzmocnienia podłoża gruntowego części budynku, w której znajduje się kręgielnia. Dzięki zastosowaniu metody mikropalowania fundamenty zostały wzmocnione, co zwiększyło ich stateczność – wyjaśnia Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace obejmowały naprawę i zabezpieczenie budynku kręgielni, a także przebudowę i remont pomieszczeń w budynku sanitarnym. W odnowionym obiekcie pojawiły się m.in.: nowoczesna przestrzeń biurowa, nowe szatnie oraz pomieszczenia socjalne. Budynek został również przystosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Prace były podzielone na dwa etapy, by możliwe było m.in. funkcjonowanie części biurowej POSiR. W pierwszym etapie wzmocnione zostało podłoże gruntowe oraz fundament ściany południowo-wschodniej budynku kręgielni wraz z rozbiórką i budową muru oporowego, a także naprawą spękań, izolacją i ociepleniem. W ramach zadania powstał również drenaż opaskowy w obrębie wzmocnionych ścian budynku kręgielni. W środku położone zostały nowe podłogi oraz tynki, wymienione zostały okna i parapety.

W drugim etapie roboty skupiły się na przebudowie budynku socjalnego, w którym postawiono nowe ściany działowe, wyremontowano istniejące pomieszczenia. Obiekt został wyposażony w nowe instalacje, m.in. ogrzewanie, wentylację mechaniczną oraz kurtyny powietrza, nowe drzwi i podłogi. W wyremontowanych szatniach są nowe szafki na rzeczy oraz prysznice. Wśród łazienek jest także ta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Koszt inwestycji w zakresie prowadzonym przez spółkę PIM to ok. 3 mln zł. Obecnie trwa jeszcze prowadzona przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji modernizacja tarasu. Prace ułatwią dostęp do budynku osobom z niepełnosprawnościami. Zakończą się jesienią.

Łazienka
Klatka schodowa
Ściana szczytowa i poręcz przy budynku
Ściana szczytowa budynku Oddziału Rataje