Na Falach

Dziękujemy!

W imieniu organizatorów tego wydarzenia – Miasta Poznań i Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – serdecznie dziękujemy jego partnerom: LuxFest, Aquanet, Radio Afera, Stroer i Fundacji Europejskie Forum Sztuki. Mówiąc o Na Falach, nie można zapomnieć także o podziękowaniach dla: Oddziału Promocji i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, MPK i ZTM. Największe brawa kierujemy jednak do wspaniałej publiczności. Ten sezon był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Ale to Wy – mieszkańcy Poznania, Wielkopolski, ale także innych regionów naszego kraju, sprawiliście że pobiliśmy frekwencyjny rekord, który od 2019 roku wynosi 71000 osób. Nic tak nie napędza do dalszego działania, jak widok roztańczonego audytorium, tłumnie zgromadzonego pod sceną.

Co się zmieniło? Co się nie zmieniło?

Po raz drugi organizowaliśmy cykl koncertów Na Falach. Wcześniej realizowaliśmy Żywiec Miejskie Granie czy Maltańską Scenę Muzyczną. Jeśli pamięć nas nie myli – pierwsze nasze wysiłki datować można na rok 2004. W międzyczasie zdarzyły się sezony, w których nie mogliśmy funkcjonować. Cieszymy się, że dzięki Prezydentowi Miasta Poznania od 2018 roku znów możemy zapraszać Was na bezpłatne występy najlepszych polskich artystów.

Od samego początku Na Falach zależało nam, by koncerty odbywały się w dwóch lokalizacjach: nad Jeziorem Maltańskim i Strzeszyńskim. Wiele głosów mówiło, że nowe miejsce się nie sprawdzi, że za daleko, że dojazd trudny, a na Koszalińskiej będą korki. Musimy przyznać, że jesteśmy zachwyceni frekwencją, jaka dopisała na wszystkich koncertach realizowanych w tym miejscu. Kochamy naszą pływającą scenę nad Maltą, ale konstrukcja stawiana na lądzie daje nam dużo większe możliwości, przede wszystkim jest w stanie pomieścić większy skład wykonawców.

Po raz pierwszy częścią naszego cyklu stał się festiwal LuxFest. Muzycznie pasowało nam to doskonale. Luxtorpedę zaprosiliśmy na koncert w zeszłym roku, Comę również, niestety była już wtedy zabookowana na Męskie Granie. Dzięki Arce Noego mogliśmy otworzyć się również na młodszego odbiorcę, a Kowczeg Noja pozwoliła nam dotrzeć do odbiorców z Ukrainy.

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na organizację dwóch koncertów jednego dnia. Patrząc na możliwości logistyczne pływającej sceny nad Maltą, był to naszym zdaniem dość odważny krok. Cieszymy się, że się to udało i że udowodniliśmy sobie, że można poszerzyć repertuar o drugi występ. Szczególne podziękowania w tym momencie ślemy w stronę Rebeki i Rosalie. Te poznańskie zespoły specjalnie dla Was przygotowały i zagrały wspólny cover utworu Kwiaty we Włosach Czerwonych Gitar. Marzy nam się żeby muzycy występujący wspólnie na naszych scenach, robili takie rzeczy częściej.

W tym sezonie mieliśmy olbrzymie szczęście do pogody. Większy deszcz pojawił się jedynie podczas koncertu Happysad, co fanom tego zespołu absolutnie nie przeszkodziło w świetnej zabawie.

Kto wystąpił? Kto wystąpi?

Na naszych scenach wystąpiło już wielu wspaniałych muzyków. Staramy się żeby zbyt szybko nie powtarzać tych samych artystów, ale z niektórymi nie potrafimy pożegnać się na dłużej i zaczynamy tęsknić za ich dźwiękami zaraz po tym jak przestaną grać. Mamy już w głowie wiele pomysłów na przyszłość, co będzie dalej, czas pokaże. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami największą frekwencją cieszyły się koncerty Kamila Bednarka nad Strzeszynkiem i Darii Zawiałow nad Maltą. Bardzo liczne audytorium stawiło się również na występy Mroza i Natalii Przybysz. Niezwykle cieszy nas to, że wśród naszych propozycji nie znalazła się ani jedna, która zawiodłaby nas pod względem liczby zgromadzonych fanów.

Wideo

W tym sezonie postawiliśmy zdecydowanie mocniej niż dotąd na promocję cyklu za pośrednictwem filmów w mediach społecznościowych. Dzięki możliwościom, jakie daje nam Tor Regatowy Malta – emitowaliśmy wszystkie koncerty odbywające się w tej lokalizacji na największym ekranie LED w mieście. Zapowiedzi cyklu oparliśmy o lokalne zespoły – Rebekę i Rosalie. Jesteśmy dumni, że tak utalentowane wokalistki mieszkają w Poznaniu i są otwarte na współpracę. Dziękujemy Spring Breakowi, dzięki któremu mieliśmy możliwość nagrania ujęć z obydwoma tymi artystkami w warunkach koncertowych. Dziękujemy serdecznie firmie Soho za profesjonalizm i cierpliwość do naszych pomysłów. Łącznie wypuściliśmy w eter siedem produkcji, licząc z afterwideo, które dziś ma swoją premierę. Pozostałe sześć na facebookowym profilu NaFalach obejrzało dotąd ponad 52000 osób. Wszystkie te materiały – łącznie z najnowszym – znajdziecie na naszym fanpage’u. Do zobaczenia!

Na Falach (fot. Karolina Kiraga)
Na Falach (fot. Karolina Kiraga)
Na Falach (fot. Karolina Kiraga)
Na Falach (fot. Karolina Kiraga)
Na Falach (fot. Karolina Kiraga)
Na Falach (fot. Karolina Kiraga)