Medale biegu na 5 km

Będzie można się z nią zmierzyć już 25 września na poznańskim Golęcinie! Dlaczego to najprzyjemniejsza „piątka” w Poznaniu i jakie inne atrakcje czekają na biegaczy? Sprawdź!

„Lekka Piątka” rozgrywana jest w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny” – największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Odbędzie się w niedzielę, 25 września 2022 r. na stadionie POSiR Golęcin i na terenach wokół Jeziora Rusałka.

– W tym roku zmodyfikowaliśmy trochę trasę „Lekkiej Piątki”. Teraz jest jeszcze przyjemniejsza i jeszcze szybsza! Wszystko w myśl naszego hasła – ma być „lekko i atletycznie”. Można bawić się jak na pikniku, a równocześnie poczuć się jak zawodowiec, startując na płycie stadionu. To najlepsze połączenie! – mówi Tomasz Smokowski, popularny dziennikarz sportowy, współtwórca mityngu 1MILI, który podczas imprezy zdziera gardło, pełniąc rolę komentatora i dopingując biegaczy.

– Wielkim atutem tej trasy jest łagodne ukształtowanie terenu i całkowite osłonięcie od wiatru. Dodatkowo bieg zaczyna się i kończy okrążeniem stadionu, gdzie tartan i głośny doping kibiców dodają mocy i pomagają urwać cenne sekundy. Po wybiegnięciu ze stadionu, trafia się z kolei na piękne, zielone aleje wokół Jeziora Rusałka, szerokie i komfortowo zacienione. To najprzyjemniejsze 5km w Poznaniu! – przekonuje Magda Sołtys, organizatorka imprezy.

Lekka piątka

Kilka konkurencji do wyboru i rady od Mistrza

– Cieszę się, że na imprezie „1MILA – mityng lekki i atletyczny” pojawił się bieg na 5km. Z treningu do biegu na 1 milę (1609m) można znakomicie pobiec 5km i odwrotnie. Trening do „piątki” świetnie przygotowuje do mili. Te dwa dystanse świetnie ze sobą współgrają! – mówi Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec, Ambasador 1MILI. Wielu uczestników decyduje się zresztą na start na obu tych dystansach! Program zawodów ułożony jest w taki sposób, by dało się wziąć udział we wszystkich zaplanowanych konkurencjach. Poza porannym biegiem 5km, będzie można wystartować także na 1 Milę (1609m - w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m). Marcin Lewandowski będzie obecny przez cały czas trwania imprezy. Każdy będzie mógł spytać Mistrza o taktyczne rady, a także wciąć udział w profesjonalnej, lekkoatletycznej rozgrzewce.

Lekka piątka

Pobiegnij i pomóż!

Pakiet startowy na Lekką Piątkę, jak i na resztę konkurencji rozgrywanych w ramach mityngu 1MILI, można kupić w wariancie charytatywnym. Każdy biegacz może w ten sposób dowolną kwotą wesprzeć Program „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. Program ten pomaga młodym, zdolnym sportowcom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i organizuje otwarte warsztaty edukacyjne dla trenującej młodzieży. – Na imprezie w Poznaniu będziecie mogli osobiście poznać naszych Stypendystów! To dla nas ważne, żebyście wiedzieli, komu dokładnie przekazujemy Wasze wsparcie i jak fantastycznie się ono przekłada na rozwój tych młodych ludzi! Będziecie się mogli z nimi również pościgać na bieżni! – zapowiada Paulina Kalinowska, koordynatorka Programu. Każdy, kto zakupi pakiet charytatywny, otrzyma specjalny, złoty numer startowy oraz dedykowany gadżet sportowy marki Salomon, partnera Programu.

Lekka piątka

Więcej niż bieganie

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo z wieloma atrakcjami m.in. pyszną strefą Żabki, Pho3nix Kids Zone, czyli otwartą, bezpłatną strefą aktywności dla dzieci, przygotowaną przez Fundację Pho3nix, showroomem Garmina z najnowszymi zegarkami sportowymi, foodtruckami i wieloma innymi atrakcjami. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami, m.in. Marcinem Lewandowskim.

Więcej informacji o imprezie: https://1mila.pl/

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/826/

Lekka piątka