Nowy kryty kort

W tenisa na Ratajach można grać od wielu lat, ale intensywny rozwój ośrodka rozpoczął się w 2017 roku, gdy zbudowano kompleks krytych kortów. Po 5 latach POSIR postawiły obok nich kolejny obiekt.

– Widzimy rosnące zainteresowanie kortami tenisowymi, dlatego postanowiliśmy wybudować czwarty zadaszony kort. Jego nawierzchnia będzie stanowiła urozmaicenie dla klientów, którzy na Ratajach do tej pory grali wyłącznie na mączce – mówi Dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Nowy kryty kort

Obiekt jest kryty, ale rozsuwane ściany umożliwiają otwarcie boków latem, dzięki czemu na korcie jest przewiew, a gracze mogą w bardziej komfortowych warunkach grać w tenisa. Przed tegorocznym sezonem letnim udało się także zamontować na kortach zewnętrznych automatyczny system nawadniania, co znacząco ułatwi i przyspieszy przygotowanie kortów do gry, zwłaszcza w upalne dni.

– Klient pomiędzy setami jednym ruchem ręki będzie mógł nastawić zraszacze na jeden cykl nawadniania, dzięki czemu w kilkadziesiąt sekund poprawią się warunki do gry – mówi Łukasz Miadziołko.

Ośrodek tenisowy POSiR na terenie Oddziału Rataje posiada obecnie 4 korty kryte, 3 korty zewnętrzne oraz zaplecze złożone z szatni, sanitariatów i kawiarenki. W planach jest także ponowne zamontowanie ścianki tenisowej, która musiała być zdemontowana w związku z budową kortu hard court. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji myślą także o kolejnych inwestycjach.

Nowy kryty kort