Maszyny na stadionie - zdjęcie z ubiegłorocznego etapu inwestycji

Prace obejmą wymianę bieżni oraz urządzenia i wyposażenie sportowe konkurencji technicznych, m.in. rzutnię do rzutu młotem i dyskiem, a także zagospodarowanie terenów zielonych. Inwestycja ma zostać zakończona przed planowanym na 18 sierpnia mityngiem Poznań Athletics Grand Prix.

- W drugiej edycji imprezy, która cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców oraz środowiska lekkoatletycznego, zawodnicy pobiegną już po odnowionej nawierzchni. To kolejny krok w stronę przywracania świetności naszemu pięknemu obiektowi – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Równolegle z wymianą bieżni na sąsiedniej, niezagospodarowanej działce między ul. Niestachowską a stadionem lekkoatletycznym trwa budowa treningowego boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą, czterotorową poliuretanową bieżnią oraz skoczniami i rzutnią do pchnięcia kulą.

W pierwszym etapie modernizacji, który zakończył się w zeszłym roku, zmodernizowano półkola stadionu, w których zlokalizowane są urządzenia do konkurencji technicznych. Odnowiono również rów z wodą oraz skocznie do skoku w dal.

Tymczasowe ogrodzenia na stadionie - zdjęcie z ubiegłorocznego etapu inwestycji