Ludzie trenują na boisku do siatkowki plażowej

W sobotni poranek (9 maja) na obiekcie Piach i Podróże – znajdującym się na Oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – odbył się pierwszy trening siatkówki plażowej w tym sezonie. Swoją wiedzę adeptom siatkówki przekazali Marcin Szczechowicz – trener z międzynarodową licencją FIVB, założyciel największej w Polsce akademii siatkówki plażowej Proskos, a także znakomity zawodnik, znany z turniejów cyklu Mistrzostw Polski. Wraz z nim umiejętności podopiecznych szlifował Piotr Kantor – Reprezentant Polski w siatkówce plażowej, Olimpijczyk z Rio de Janeiro, który w parze z Bartoszem Łosiakiem cieszył kibiców zwycięstwami na całym świecie.

- Jestem bardzo zadowolony z frekwencji. Dzisiaj skupiliśmy się na poprawie kontroli nad piłką i przystosowaniu do warunków atmosferycznych, ponieważ większość z nas nie grała przez długi czas ze względu na epidemię – mówi Marcin Szczechowicz, trener i właściciel Piach i Podróże.

Siatkówkę plażową trenuję od dziecka, ale był to mój pierwszy trening z Piotrkiem Kantorem. Jestem z Kołobrzegu i przyjechałem znad morza specjalnie na to wydarzenie – opowiada o swoich wrażeniach Mateusz Dymecki. – Jestem bardzo zadowolony zarówno z części sportowej wydarzenia, jak i z organizatorów, którzy bardzo dbali o nasze bezpieczeństwo. Zanim weszliśmy na boisko trenerzy wyjaśnili nam dokładnie jak musimy się zachowywać, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi – dodaje uczestnik.

Poziom uczestników był zróżnicowany, ćwiczenia były dobierane tak, aby każdy możliwie najwięcej skorzystał. Trenerzy zwracali uwagę na poprawę techniki indywidualnej, prace nóg i rąk oraz prawidłowe poruszanie się po boisku. Ku uciesze uczestników obaj szkoleniowcy jeszcze długo po zakończeniu ćwiczeń udzielali porad i podpowiedzi zainteresowanym.

– Cieszę się, że tyle osób przyszło na trening ze mną! Widać, że społeczność plażowiczów tęskniła za aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, że takie inicjatywy jak dzisiejsza przyczynią się do popularyzacji siatkówki plażowej w Polsce – podsumował wydarzenie Piotr Kantor.

Ludzie trenują na boisku do siatkowki plażowej
Ludzie trenują na boisku do siatkowki plażowej
Ludzie trenują na boisku do siatkowki plażowej
Ludzie trenują na boisku do siatkowki plażowej

Materiał i zdjęcia: Piach i Podróże