Akcja Lato - Półkoloniści przed Stadionem Miejskim

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji jak co roku stawiają na ruch, a to oznacza, że uczestnicy półkolonii, które wystartują już 5 lipca, będą mieli do dyspozycji znakomitą bazę sportowo-rekreacyjną. Nie zabraknie wodnych uciech na pływalni letniej, sportowych wyzwań pod okiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. Dzieciom czas urozmaicą także atrakcje pozasportowe takie jak wyjścia do kina, zoo, czy parku linowego.

Dzieci biorące udział w półkoloniach pozostają pod opieką instruktorów w godzinach od 7:30 do 16:30. Do udziału zapraszamy uczestników w wieku 7-13 lat. Bazą Akcji Lato jest Hala B POSiR przy ul. Spychalskiego 36 (obok pływalni Chwiałka). Organizatorzy zapewniają drugie śniadanie, obiad oraz napoje, a także upominki dla uczestników. Turnusy trwające od poniedziałku do piątku będą się odbywały w następujących terminach:

  • 05.07 – 09.07.2021 (Chwiałka)
  • 12.07 – 16.07.2021 (Chwiałka)
  • 19.07 – 23.07.2021 (Chwiałka)
  • 26.07 – 30.07.2021 (Chwiałka)
  • 02.08 – 06.08.2021 (Chwiałka)
  • 09.08 – 13.08.2021 (Chwiałka)

Akcja Lato - dzieci na pływalni letniej

Zapisy

Aby zapisać dziecko, wystarczy wypełnić kartę kwalifikacyjną (do pobrania na podstronie Akcja Lato/Półkolonie), a następnie przesłać jej skan na adres: . Dokument można również dostarczyć osobiście do siedziby Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ul. Gdańskiej 1 (Śródka). Na stronie internetowej POSiR znajduje się także regulamin półkolonii i komplet niezbędnych informacji dla rodziców uczestników.

Udział w jednym turnusie półkolonii letnich to koszt 400 złotych dla osób rozliczających podatek dochodowy w Poznaniu. Dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej z kodem terytorialnym Poznania POSiR przewidziały promocyjną cenę 300 złotych. Pozostałe osoby zapłacą 550 złotych.

Bezpiecznie podczas epidemii

Tegoroczną Akcję Lato Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji prowadzą z zachowaniem wytycznych wynikających ze stanu epidemii SARS-CoV-2. Rodzice muszą zapewnić uczestnikom maseczki. Przed wejściem na teren Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji obowiązuje dezynfekcja dłoni. W półkoloniach nie mogą uczestniczyć dzieci z objawami infekcji oraz te, które zamieszkują z osobami będącymi na kwarantannie. Nad zdrowiem dzieci będzie podczas zajęć czuwał ratownik medyczny, a kadra instruktorska przejdzie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego.

Nie tylko półkolonie

Letnia oferta Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji to nie tylko półkolonie. W ramach Akcji Lato 2021 POSiR zorganizują również bezpłatne zajęcia na pływalni odkrytej, bula parku i bowlingu Rataje. Wśród atrakcji zaplanowano ponadto naukę jazdy na deskorolkach i hulajnogach na skateparku na Ratajach, naukę jazdy na rolkach i wrotkach na skateparku Rampa Malty na Kobylepolu oraz naukę pływania na wybranych poznańskich basenach. Wzorem ubiegłych lat odbędą się także wycieczki i spływy kajakowe. Szczegółowy program tych atrakcji pojawi się wkrótce na stronie posir.poznan.pl w zakładce Akcja Lato.

Akcja Lato - dzieci na korcie i napis "akcja lato" ułożony z piłek