Aktualności

Najświeższe informacje

Po długiej przerwie miasto znów przemierzą fani długodystansowego biegania

- Jesień wszystkim biegaczom w Poznaniu kojarzy się z maratonem. Tym razem, nietypowo, chcemy zaproponować zawodnikom przebiegnięcie połowy królewskiego dystansu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 13. PKO Poznań Półmaratonu. – To najbezpieczniejsza możliwość do przeprowadzenia w warunkach pandemii. Organizując bieg wprowadzimy także szereg innych środków ostrożności.

Dwie formuły biegu

Start i meta wracają na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Fizycznie na wspólnym dla 5 tysięcy biegaczy starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. Brak okazania dokumentu uniemożliwi wydanie pakietu startowego, a tym samym uczestnictwo w 13. PKO Poznań Półmaratonie.

W dniu 17 października Biuro Zawodów będzie nieczynne i nie będzie możliwości zapisu, jak również odbioru pakietu startowego. 

Dodatkowo wprowadzono możliwość udziału w biegu wirtualnym w dniach 11 – 17 października, w którym uczestnik sam wybiera trasę i pokonuje ją indywidualnie, korzystając z przygotowanej w tym celu aplikacji. Druga formuła dostępna jest zarówno dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

W obu przypadkach zawodnicy otrzymują pakiety startowe, a ich wyniki trafiają na oficjalną listę 13. PKO Poznań Półmaratonu. 

Opłaty startowe za udział w 13. PKO Poznań Półmaratonie w wersji tradycyjnej

  • zgłoszenia do 20 września 2021 r. – opłata 95 zł (online i osobiste),
  • zgłoszenia 21 września – 14 października 2021 r. – opłata 120 zł (online i osobiste),
  • zgłoszenia w dniach 15 i 16 października 2021 r. – opłata 150 zł (tylko osobiste w Biurze Zawodów na MTP).

Opłaty startowe za udział w półmaratonie w formule wirtualnej

  • z odbiorem osobistym w Biurze Zawodów: Pakiet startowy – 65 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku),
  • odbiór pakietu za pośrednictwem przesyłki kurierskiej (na terenie Polski): Pakiet startowy – 77 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku).

Trasa

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem trasy. Zostanie ona przedstawiona niebawem. Pewne jest natomiast miejsce startu i mety. Wiadomości dotyczące zawodów można śledzić na stronie internetowej halfmarathon.poznan.pl oraz fanpage'u.

Co z 21. PKO Poznań Maratonem?

Decyzja o organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu oznacza, że 2021 roku nie odbędzie się w Poznaniu bieg na pełnym dystansie maratońskim. Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że trasa o długości 42.195 m powróci do naszego miasta niebawem. Wszystkie osoby, które uiściły opłatę na 21. PKO Poznań Maraton i przeniosły kwotę na poczet przyszłych imprez organizowanych przez POSiR, otrzymają zwrot wpłaconych środków po 10 sierpnia 2021 r. Rejestrując się na 13. PKO Poznań Półmaraton będzie trzeba dokonać ponownej wpłaty.