mural - wizualizacja

Szkic według studenckich projektów naniesie na ściany tunelu specjalista od murali Łukasz Gierlak, który będzie czuwał również nad tym, by „kolorowanie” muralu przez mieszkańców przebiegało zgodnie z projektem.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego malowania i jednocześnie apelujemy o bezpieczne zachowanie – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – W trakcie akcji musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Jeśli chętnych do pomocy przy powstawaniu muralu będzie dużo, być może będzie trzeba poczekać na swoją kolej. Malujemy przez dwa dni, od godziny 10.00 do 20.00. Czasu i farb na pewno starczy dla wszystkich – uspokaja dyrektor POSiR.

Na ścianach tunelu pod ulicą Niestachowską powstaną dwie kompozycje. Po jednej stronie pojawią się motywy kojarzone z Sołaczem – m.in. park, mostki na Bogdance, łabędzie. Mural zdobiący przeciwną ścianę przypomni poznaniakom, że Golęcin to miejsce, w którym harmonijnie koegzystują sport i natura. Obok murali w tunelu pojawią się również kody QR. Po ich zeskanowaniu smartfonem będzie można obejrzeć zaprojektowane przez studentów animacje oraz dowiedzieć się nieco więcej o historii Sołacza i Golęcina.

Murale były projektowane w ramach zajęć na UAP pod opieką wykładowców: Wojciecha Hoffmanna, Marcina Markowskiego, Mateusza Kokota i Grzegorza Myćki.

Wiadomość dla kierowców

Podczas prac związanych z malowaniem muralu w tunelu pod ulicą Niestachowską będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Samochody będą się poruszały w obu kierunkach, ale jezdnia w tunelu zostanie zwężona.